شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 16:16 منتشر شده در مورخ: 1399/05/09 شناسه خبر: 1632256
فرماندار نیشابور:

کاهش 17 درصدی اهدا کندگان خون براثر کرونا در نیشابور

کاهش 17 درصدی اهدا کندگان خون براثر کرونا در نیشابور
قامتی طویل گفت: با شیوع کرونا اهداکننده‌های خون در نیشابور 17 درصد کاهش‌یافته‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ علیرضا قامتی طویل، ظهر امروز در حاشیه بازدید از پایگاه اهدای خون شهرستان نیشابور در جمع خبرنگاران گفت: این مجموع با بضاعت‌های موجود و محدودیت‌های منابع انسانی تلاش می‌کنند تا مشکلات سلامت مردم را رفع کند.

وی ادامه داد: در شرایطی که دانشکده علوم پزشکی نیشابور در شرایط خاص هست و نیاز به اهدای خون مخصوصاً در زمان عمل جراحی دارد اهمیت این سازمان بسیار مهم می‌شود.

فرماندار نیشابور بیان داشت: مردم ما اطلاعات لازم برای اهمیت اهدای خون را دارند و خود در این امر پیش‌قدم هستند و می‌دانند که اهدای خون مقدمه نجات جان انسان‌ها است.

وی تأکید کرد: در شرایط فعلی با توجه به وجود سوانح در کشور و افزایش آن نیاز به فرآورده‌های خونی افزایش‌یافته و از مردم می‌خواهیم با حفظ شرایط خاص کرونا نسبت به اهدای خون اقدام کنند.

قامتی طویل تصریح کرد: نسبت به دوره مشابه قبل به دلیل شیوع کرونا 17 درصد کاهش مراجعه‌کننده برای اهدای خون داشته‌ایم و حدوداً 20 درصد از اهداکنندگان به دلایل خاص امکان اهدا پیدا نمی‌کنند.

فرماندار نیشابور اظهار داشت: در بحث تجهیزات در سازمان اهدای خون مشکلاتی وجود دارد مخصوصاً در بخش سانترفیوژ که چهار فرآورده خونی را استحصال می‌کند و مشکل در این زمینه می‌تواند شرایط خاصی را ایجاد کند.

وی بیان داشت: در بحث نگهداری فرآورده‌های خونی مشکل نداریم و باید تلاش کنیم هر چه زودتر این دستگاه سانترفیوژ تأمین شود.

قامتی طویل اضافه کرد: مطمئن هستم اگر خیرین از این کمبود مطلع شوند باقدرت به عرصه ورود پیدا می‌کنند و مشکل را حل خواهند کرد.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1632256
ارسال نظر
نظرات