شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 14:37 منتشر شده در مورخ: 1399/05/09 شناسه خبر: 1632201
با تأیید حکم قضایی؛

9 ویلای غیرمجاز در منطقه بیرگان شهرستان کوهرنگ تخریب شد

9 ویلای غیرمجاز در منطقه بیرگان شهرستان کوهرنگ تخریب شد
با تأیید حکم قضایی در دیوان عالی کشور و پس از دو ماه وقفه در تخریب بخشی از ویلاهای غیرمجاز آب منطقه‌ای اصفهان در منطقه بیرگان شهرستان کوهرنگ، حکم تخریب و قلع و قمع 9 ویلای باقیمانده امروز اجرایی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری تحلیلی جهانبین نیوز، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کوهرنگ اظهار داشت: طی چند سال گذشته شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با خریداری بخشی از زمین‌های کشاورزی موجود در حاشیه تونل سد شماره 3 کوهرنگ به صورت غیرقانونی اقدام به ساخت ویلا و اتاقک نگهبانی نموده بود.

محمد قاسمی با بیان اینکه طبق قانون تغییر کاربری اراضی کشاورزی به مسکونی غیرمجاز است، افزود: حکم قلع و قمع 9 ویلای احداث شده پس از صدور در مرکز چهارمحال و بختیاری و بررسی در دیوان عالی کشور، امروز اجرایی شد.
وی با اشاره به تقاضای شرکت آب منطقه‌ای اصفهان مبنی بر حفظ بناهای مذکور و اعاده دادرسی در دیوان عالی کشور، گفت: با توجه به اینکه هیچ‌گونه حسن نیتی از سوی این شرکت دولتی در شورای حفظ حقوق بیت‌المال نشان داده نشد، این تقاضا در دیوان عالی رد شده و حکم قلع و قمع به صورت مجدد ابلاغ گردید.
دادستان عمومی و انقلاب کوهرنگ با تأکید بر اینکه مالکین بدون تغییر کاربری حق ساخت و ساز در اراضی کشاورزی را ندارند، تصریح کرد: علت تخریب ویلاهای موجود تغییر کاربری کشاورزی به مسکونی است.
قاسمی با بیان اینکه حکم تخریب ویلاها با اخطار قبلی و تخلیه وسایل و تچهیزات به صورت کامل انجام شده، افزود: در مرحله بعدی نخاله‌های ساختمانی جمع‌آوری و کاربری زمین‌های مذکور به کشاورزی بازگردانده شد.
یکم خرداد امسال نیز ۱۰ ویلای غیرمجاز شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با حکم قضایی در منطقه بیرگان شهرستان کوهرنگ تخریب شد.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1632201
ارسال نظر
نظرات