شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 18:04 منتشر شده در مورخ: 1399/05/07 شناسه خبر: 1631588
سخنگوی سازمان تأمین اجتماعی خراسان رضوی:

دستوری برای ادامه پرداخت بیمه کرونا ارائه نشده است/ انتظار برای حمایت دولت از مشاغل آسیب‌دیده از کرونا

دستوری برای ادامه پرداخت بیمه کرونا ارائه نشده است/ انتظار برای حمایت دولت از مشاغل آسیب‌دیده از کرونا
خدادادیان با اعلام اینکه در 14 رسته شغلی بانک مرکزی 20 درصد حق بیمه سهم کارفرما مهلت پرداخت داده شد گفت: دستورالعمل اجرایی برای ادامه بیمه کرونا ارائه نشده ومنتظر هستیم حمایت جدیدی از طرف دولت برای آسیب دیدگان کرونا در نظر گرفته شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیدحسن خدادادیان حسینی، سخنگوی سازمان تأمین اجتماعی خراسان رضوی در گفت‌وگو با صبح توس، پیرامون وضعیت بیمه بیکاری استان اظهار کرد: آغاز بحث بیمه بیکاری در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و از ابتدای خرداد ماه به بعد روال عادی بیمه بیکاری اجرایی خواهد شد.

وی افزود: بیمه بیکاری بر اساس قانون و مقررات بر اساس شرایط از جمله دارا بودن 6 ماه سابقه کار، میانگین دو سال گذشته تعلق می گیرد.

سخنگوی سازمان تأمین اجتماعی خراسان رضوی گفت: بیمه بیکاری به همه افرادی که مشمول قانون کار باشند و غیر ارادی بیکار شده باشند تعلق خواهد گرفت و مربوط به صنف خاصی نیست.

وی افزود: باتوجه به شیوع کرونا، قضیه پرداخت گذشته بیمه بیکاری کرونا از سوی سازمان برنامه و بودجه بود و دولت تقبل کرد با قوانین و سازوکار خودش پرداخت ها را اجرایی کند لذا افراد از طریق سامانه رفاه ثبت نام کردند و پس از راستی آزمایی دولت پرداخت ها انجام شد.

خدادادیان تصریح کرد: اولین قانون بیمه بیکاری این است که مشمول قانون کار باشد و بر اساس جدول مصوب شده بیمه بیکاری تعلق خواهد گرفت.

وی افزود: برای دریافت بیمه بیکاری باید به اداره کار مراجعه شود و درخواست داده شود و پس از تأیید برای برقرار شدن بیمه بیکاری به اداره تأمین اجتماعی معرفی خواهند شد.

سخنگوی سازمان تأمین اجتماعی خراسان رضوی ادامه داد: آمار بیمه بیکاری ناشی از کرونا در اختیار اداره کار استان است و در مورد بیمه بیکاری از تهران به صورت متمرکز پرداخت می شود.

وی افزود: آمار مربوط به بیمه بیکاری تا اردیبهشت ماه بیش از 14630 نفر است که بیمه کرونا از این تعداد خیلی بیشتر است.

خدادادیان گفت: اقدام مهم دیگر حذف مراحل حضوری تمدید اعتبار دفترچه های درمانی است که در این راستا 39 میلیون مراجعه حذف شده و نقل و انتقالات درون شهری و اتلاف وقت کاهش یافته است.

وی افزود: با شماره گیری *4*1420# و وارد کردن ملی وضعیت استحقاق دفترچه درمانی قابل استعلام است و نیاز به مهر برای دفترچه لازم نیست.

سخنگوی سازمان تأمین اجتماعی خراسان رضوی با اشاره به خدمات حضوری برای بیمه بیکاری خاطرنشان کرد: فرم‌های متقاضیان بیمه بیکاری در اداره کار تکمیل می شود و در حوزه تأمین اجتماعی کمترین مراجعه را دارند البته سازمان تأمین اجتماعی به سمت خدمات غیرحضوری گام هایی برداشته و تا مهرماه با سازوکارهایی دفترچه های درمانی حذف خواهد شد.

وی پیرامون احتمال ارائه بیمه بیکاری به آسیب دیدگان کرونا افزود: منتظر هستیم حمایت جدیدی از طرف دولت برای آسیب دیدگان کرونا در نظر گرفته شود که این امر دارای اهمیت است.

خدادادیان اظهار کرد: در 14 رسته شغلی بانک مرکزی 20 درصد حق بیمه سهم کارفرما مهلت پرداخت داده شد تا فقط حق بیمه کارگر داده شود و تا آخر سال قسط بندی شود.

وی افزود: تاریخ درخواست برقراری مستمری نیاز به مراجعه حضوری داشت که با شیوع کرونا تاریخ ترک کار مصادف با تاریخ درخواست برقراری مستمری درنظر گرفته شده است لذا کرونا به تقویت ارائه خدمات غیرحضوری کمک کرد.

سخنگوی سازمان تأمین اجتماعی خراسان رضوی تصریح کرد: پرداخت بیمه بیکاری ناشی از کرونا منحصرا در اختیار سازمان برنامه و بودجه دولت بود و دستورالعمل اجرایی برای ادامه بیمه کرونا ارائه نشده است.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1631588
ارسال نظر
نظرات