شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 18:02 منتشر شده در مورخ: 1399/05/07 شناسه خبر: 1631579
مدیر شبکه بهداشت و درمان درگز:

وضعیت هشدار کرونایی شهرستان درگز اعلام شد/ کمبود کادر درمانی در بخش بهداشت و درمان درگز

وضعیت هشدار کرونایی شهرستان درگز اعلام شد/ کمبود کادر درمانی در بخش بهداشت و درمان درگز
سلیمی گفت: در سایه عدم توجه برخی همشهریان به توصیه‌های بهداشتی، وضعیت فعلی درگز به مرحله هشدار و خطر رسیده است و در حال حاضر دچار ریزش و بحران نیرو در بخش بهداشتی و درمانی هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیدرضا سلیمی، مدیر شبکه بهداشت و درمان درگز در گفتگو با خبرنگار صبح توس، ضمن ارائه هشدارهای صریح و آمارهای نگران کننده در مورد وضعیت شیوع کرونا در درگز اظهار کرد: متاسفانه در سایه غفلت و عدم توجه برخی همشهریان و یا مسافران به توصیه های بهداشتی، وضعیت فعلی درگز به مرحله هشدار و خطر رسیده است.

وی افزود: به نمایندگی از پرسنل شبکه بهداشت و درمان درگز از تمام مردم استدعا داریم رعایت مسائل بهداشتی را جدی گرفته و تلاش کنند فرهنگ استفاده از ماسک را در مراودات اجتماعی خود نهادینه کنند؛ چرا که استفاده از ماسک خطر ابتلا به بیماری را تا 90 درصد کاهش می دهد.

مدیر شبکه بهداشت درگز تصریح کرد: متاسفانه طی روزهای اخیر تعدادی از پرسنل بیمارستان درگز با بیماری کرونا درگیر شده و در حال حاضر دچار ریزش و بحران نیرو در بخش بهداشتی و درمانی هستیم.

سلیمی تبیین کرد: درصد مرگ و میر در شهرستان درگز، بیش از 50 درصد نسبت به ماه قبل افزایش پیدا کرده و آمار مبتلایان قطعی به این بیماری به بالاتر از 150 نفر رسیده؛ همچنین در روزهای اخیر دو نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند که در قطعه مخصوص بیماران کرونایی به خاک سپرده شدند.

وی با اشاره به فرارسیدن عید قربان تاکید کرد: مبادا به بهانه عید قربان و قربانی کردن، باعث ایجاد اجتماعات شده و خطر ابتلا به بیماری را افزایش دهید؛ همشهریان تا حد امکان ذبح دامهای خود را به مراکز کشتار مجاز سپرده و در سهم بندی و تقسیم آن بین نیازمندان حتما مسائل بهداشتی را رعایت کنند.

سلیمی در پایان گفت: با توجه به اینکه سرعت انتقال این ویروس به 9 برابر افزایش پیدا کرده از عموم مردم علی الخصوص سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه ای خواهشمندیم حتما در خانه بمانند و فقط جهت انجام کارهای ضروری، آن هم با استفاده از ماسک و دستکش در سطح شهر تردد کنند.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1631579
ارسال نظر
نظرات