شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 15:35 منتشر شده در مورخ: 1399/05/05 شناسه خبر: 1630695
کارشناس سیاسی:

ضربه متقابل استراتژی انقلاب اسلامی در مقابله با شیطان بزرگ است

ضربه متقابل استراتژی انقلاب اسلامی در مقابله با شیطان بزرگ است
عسکری ارمندی گفت: امام خامنه‌ای (مدظله العالی)، با طرح ضربه متقابل حجت را بر شیطان بزرگ و طرفدارانش تمام کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا عسکری ارمندی کارشناس ارشد علوم سیاسی در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز؛ گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با الکاظمی نخست وزیر عراق مسئله‌ای را مطرح کردند که برای اهل سیاست حامل یک پیام بزرگ است، پیامی که همچون راهنمایی آینده سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را روشن و مبنای عمق استراتژیک دستگاه سیاست خارجی خواهد بود.

عسکری ارمندی افزود: شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی توسط رژیم اشغالگر و جنایتکار آمریکا چهره سیاه این کشور را برای مردم منطقه بخصوص محور مقاومت مشخص کرد.

وی تصریح کرد: این اقدام آمریکا در خاک عراق آغاز یک جنگ تمام عیار بود، که البته جمهوری اسلامی نیز با بمباران عین الاسد سیلی محکمی بر پیکر آمریکا زد که موجب بی‌اعتباری قدرت نظامی این کشور پر مدعا در جهان شد.

عسکری ادامه داد: البته این برای جمهوری اسلامی تمام پاسخ به جنایت آمریکا نبود، بلکه فقط تلنگری بود برای استراتژیست‌های سیاسی – نظامی آمریکا که از طرفی روایتگر یک فصل جدید در جهان پس از شهادت سردار ایرانی بود.

وی بیان داشت: این فصل جدید کمی مبهم بود، اما با طرح مسئله ضربه متقابل آن هم از سوی رهبر محور مقاومت در جهان اسلام کاملا روشن شد، که سیاست مقابله با شیطان بزرگ در دستور کار قرار گرفته، جنگی که آمریکا با شهادت سردار بزرگ جهان اسلام آغاز کرد و با سیلی و سپس ضربه متقابل، بزرگ و قدرتمند جمهوری اسلامی ایران همراه خواهد شد.

عسکری ارمندی با اشاره به اتفاقات اخیر در خاک آمریکا، گفت: تا قبل از انقلاب اسلامی هرگونه اقدام آمریکا و سران غربی‌ها بر علیه ایران کاملا بدون پاسخ بود، در واقع توان نظامی و دفاعی کشور علاوه بر ناتوان بودن در برابر غرب به گونه‌ای به آن‌ها وابسته بود؛ بنابراین تا قبل از انقلاب در مقابل زیاده خواهی غربی‌ها به رهبری آمریکا سیاست سکوت یا تسلیم مدنظر بود، اما بعد از انقلاب اسلامی این دید در سیاست خارجی کاملا دگرگون شد به گونه‌ای که در همان ابتدا با منحل کردن تمام قرارداد‌های همکاری در عرصه نظامی – امنیتی- اقتصادی و...، همه باطل و نامشروع اعلام شدند و در دهه اخیر و پس از شهادت سردار محبوب ایران نفرت مردم از آمریکایی‌ها بیشتر شد و با طرح ضربه متقابل سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران آشکار اعلام کرد که هر حرکتی از آمریکا و متحدین منطقه و جهانی اش با ضربه و پاسخ بزرگی روبه رو خواهد شد.

این کارشناس سیاسی تصریح کرد: قطعا ضربه متقابل سرفصل جدیدی در استراتژی سیاست خارجی جمهوری اسلامی است و امام خامنه‌ای (مدظله العالی)، با طرح ضربه متقابل حجت را بر شیطان بزرگ و طرفدارانش تمام کرد تا همه دنیا به خصوص محور شیطانی غربی_عبری_عربی بداند که دوره‌ی زدن و در رفتن تمام شده و امروز با قدرتی همچون جمهوری اسلامی ایران رهبر مقتدر محور مقاومت در جهان اسلام رو به رو است.

عسکری ارمندی در پایان گفت: ضربه متقابل نه تنها در مسائل نظامی بلکه در تمامی عرصه‌ها باید مورد توجه دیپلمات‌ها و دستگاه سیاست خارجی قرار بگیرد، آمریکا در آینده‌ای نه چندان دور روز‌های سختی خواهد داشت و هر غلطی که از این کشور سر بزند با ضربه متقابل همراه خواهد شد که شاید نتیجه آن ایالات محترقه ویران شده باشد.

 
انتهای پیام/

 

https://new.dana.ir/1630695
ارسال نظر
نظرات