شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 12:24 منتشر شده در مورخ: 1399/05/02 شناسه خبر: 1629814
مدیر شبکه بهداشت و درمان خلیل آباد:

43 بیمار کرونا در خلیل‌آباد قرنطینه خانگی هستند/ افزایش آمار مبتلایان با افراد کرونایی بدون علامت

43 بیمار کرونا در خلیل‌آباد قرنطینه خانگی هستند/ افزایش آمار مبتلایان با افراد کرونایی بدون علامت
هاشمی با بیان اینکه افراد کرونایی بدون علامت باعث افزایش آمار کرونا می شوند، گفت: امروزه در شهرستان خلیل آباد 43 نفر مبتلا مثبت در قرنطینه خانگی به سر می برند و بر اساس آموزش های داده شده پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید محمد هاشمی، مدیر شبکه بهداشت و درمان خلیل آباد در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ در خصوص وضعیت کرونا در شهرستان اظهار داشت: کرونا ویروس از یک افت و خیزی در سطح کشور، استان و حتی شهرستان برخوردار است.

وی با بیان اینکه برخی از استان های کشور موج اول بیماری را پشت سر می گذارند و برخی دیگر نیز در موج دوم هستند، خاطرنشان کرد: اقدامات و زحماتی که قبل از سال نو در رعایت پروتکل های بهداشتی انجام گرفت، باعث کنترول بیماری شد ولی آزادسازی ها و همچنین عادی شدن شرایط برای مردم باعث اوج گرفتن دوباره بیماری شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان خلیل آباد با اشاره به اینکه خراسان رضوی جزو استان هایی است که در وضعیت قرمز قرار دارد، تصریح کرد: امروزه در شهرستان خلیل آباد 43 نفر مبتلا مثبت در قرنطینه خانگی به سر می برند و بر اساس آموزش های داده شده پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند.

وی با تاکید بر اینکه 11 نفر بستری از شهرستان خلیل آباد وجود داشت که امروز به 9 نفر رسیده اند، اذعان کرد: 6 نفر از این تعداد کرونا مثبت هستند و نتیجه الباقی هنوز مشخص نشده است.

هاشمی با بیان اینکه افراد مبتلا به کرونا ویروس که علامت ندارند یا کم علامت هستند در سطح شهرستان وجود دارند که همین باعث افزایش شیوع بیشتر کرونا شده است، عنوان کرد: فعالیت های زیادی در خصوص مهار کرونا ویروس در سطح شهرستان در حال انجام است تا بتوانیم آمار را کنترل و کاهش دهیم.

وی با اشاره به اینکه بحث های مختلف و بعضاً غیر کارشناسی در فضای مجازی در خصوص راه های درمان بیماری کرونا انجام می شود که بعضا غیر کارشناسی هستند، تشریح کرد: تنها بحث پیشگیری که امروز مطرح است رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان خلیل آباد با تاکید بر اینکه مطمئناً واکسن کرونا به این زودی فراهم نخواهد شد، بیان کرد: وحدت رویه ای به مانند ابتدای سال در بحث آموزش مردم برای رعایت پروتکل های بهداشتی می تواند در کنترل ویروس کرونا و کاهش شیوع به ما کمک کند.

وی با بیان اینکه عدم رعایت خانواده در بحث دورهمی ها و اجتماعات یکی از اشکالاتی است که اخیراً مشاهده می شود که باعث بالا بردن آمار ابتلا است، تاکید کرد: در حوزه آموزش برای خانواده، اقوام درجه یک و همسایه ها باید اهتمام ویژه ای داشت.

 

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1629814
ارسال نظر
نظرات