شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 13:04 منتشر شده در مورخ: 1399/04/29 شناسه خبر: 1628382
مراسم تودیع و معارفه سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی

علی‌نژاد: حوزه ورزش و پزشکی ورزشی در مقابله با کرونا پیشگام است

علی‌نژاد: حوزه ورزش و پزشکی ورزشی در مقابله با کرونا پیشگام است
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در مراسم تودیع و معارفه سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی، فعالیت این فدراسیون را در ماه های اخیر بی نظیر و ستودنی توصیف کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری-تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، در این مراسم علی نژاد، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با گرامیداشت یاد و نام شهدای مدافع سلامت، اظهار داشت: واقعا کادر درمانی کشور از جمله دوستان ما در پزشکی ورزشی مجاهدت بزرگی را در این ایام انجام دادند و این کار را نیز باید با قدرت ادامه دهند چرا که کرونا به پایان نرسیده است. ما قهرمانان خوبی داشتیم که درگیر کرونا شدند و الحمدالله با حمایت‌های وزیر و فعالیت‌های فدراسیون پزشکی ورزشی با سلامت به خانه برگشتند به آغوش ما در حوزه ورزش برگشتند.

مهدی علی نژاد با بیان اینکه فدراسیون پزشکی ورزشی همیشه یکی از مهم ترین فدراسیون های کشور بوده است، تصریح کرد: این فدراسیون به واسطه اینکه تامین کننده سلامت ورزشکاران کشورمان چه ورزشکاران حرفه ای و چه ورزشکاران آماتور است در جنبه های مختلف سلامت اعم از پیشگیری، درمان و بازتوانی جایگاه مهمی دارد.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان افزود: در ۵ ماه اخیر محوریت ورزش کشور با فدراسیون پزشکی ورزشی بود که در طول تاریخ فدراسیون این اتفاق بی سابقه بود، به دلیل اتفاقاتی که در مورد کووید ۱۹ پیش آمد عملا محوریت ورزش ایران با فدراسیون پزشکی ورزشی بود و زحماتی که دکتر خلیلیان در این رابطه کشیدند، قابل تقدیر است.
علی نژاد تصریح کرد: حوزه پزشکی ورزشی و ورزش کشورمان ما در روزهای اول ورود کرونا به کشور حتی جلوتر از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی عمل کرد و خود دوستان نیز اذعان دارند که ما در ورزش بسیار به موقع عمل کردیم و ‌توانستیم در حوزه ورزش از پیشرفت این بیماری جلوگیری کردیم. همان طور که همه مطلع در برخی کشورهای اروپایی یک مسابقه فوتبال که با تماشاگر برگزار شد به یک بمب بیولوژیک تبدیل شد و خیلی ها را مبتلا کرد الحمدالله ما به موقع اقدام کردیم و توانستیم از شیوع این بیماری در بین ورزشکاران پیشگیری کنیم.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: بازگشایی ها به موقع شروع شد آن هم با رعایت پروتکل های بهداشتی دقیق. الحمدالله شرایط به گونه ای رقم خورد که به گفته همکاران وزارت بهداشت، وزارت ورزش جزو مجموعه هایی بود که همکاری فوق العاده بالا و اثربخشی در خصوص بیماری داشتند که این حاصل تلاش ها و زحمات خلیلیان بود که بسیار فداکاری کردند به همراه همکارانشان در کل کشور در تمام هیات های استانی و ستادی.
علی نژاد ادامه داد: شرایط کرونا و تجربه‌ای که به دست آمد در این پنج ماه به گونه‌ای بود که من به هیچ وجه علاقه من نبودم خلیلیان را در کنار خودمان نبینیم، اما رویه ای در وزارت ورزش هست که به خاطر رعایت عدالت تصمیم‌گیری شده کسانی که سرپرست هستند اگر کاندیدا شوند، باید از این سمت کناره گیری کنند. همفکری کردیم و به این نتیجه رسیدیم کسی که می تواند مسئولیت فدراسیون را به دست بگیرد، دبیر فدراسیون یعنی مسجدی بود که پا به پای خلیلیان در این ۵ ماه حضور داشتند، فعالیت داشتند و اقدامات موثری را در زمینه مبارزه با کرونا انجام داده بودند.
وی افزود: مسجدی همکار بسیار خوبی هستند که سابقه ریاست فدراسیون ورزش نابینایان را هم در کارنامه دارد انسان شریف و کارکشته هستند. انشالله موضوع کرونا را با همکاری دکتر خلیلیان ادامه خواهند داد خلیلیان نیز به عنوان مشاور بنده در امور مبارزه با کرونا و به عنوان سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در ورزش و فعالیت شان را ادامه خواهند داد.
علی نژاد خاطر نشان کرد: انشالله در اسرع وقت انتخابات را برگزار خواهیم کرد تا فدراسیون بتواند رئیس جدید خود را بشناسد و بتواند اقدامات بعدی را با قدرت و صلابت بیشتری انجام دهد. انشاالله همه کمک می‌کنیم تا بتوانیم این مسیر را به سلامت به اتمام برسانیم و نهایتاً این فدراسیون نیز بتوانند شرایطش را آماده کند و انشاالله انتخابات خوبی را شاهد باشیم.
https://new.dana.ir/1628382
ارسال نظر
نظرات