شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 15:02 منتشر شده در مورخ: 1399/04/22 شناسه خبر: 1626108

خلیلیان: باشگاه ها در اجرای پروتکل های بهداشتی همکاری کردند/ شرایط گاهی غیرقابل پیش بینی می شود

خلیلیان: باشگاه ها در اجرای پروتکل های بهداشتی همکاری کردند/ شرایط گاهی غیرقابل پیش بینی می شود
سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا در ورزش و سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: در بخش فوتبال اغلب باشگاه‌ها (حدود 90 درصد) در اجرای پروتکل های بهداشتی همکاری کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهرزاد خلیلیان درباره وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور اظهار داشت: این ویروس در سطح دنیا به شدت منتشر شده و اخیرا هم در کشور ما در ۱۲ استان رو به گسترش است. طبق اظهارات کارشناسان محترم در وزارت بهداشت به ویژه حریرچی مهمترین کار ما اکنون ماسک زدن به ویژه در نقاط شلوغ و البته فاصله گذاری اجتماعی است.

 وی در خصوص حاشیه‌های برگزاری رقابت‌های ورزشی از جمله  مسابقات فوتبال گفت: ما  از ۱۵ بهمن ماه و قبل از همه گیری کرونا ستادمان را برای مسائل آموزشی و پیشگیری تشکیل داده بودیم؛ زیرا اردوهای المپیک و اعزام را داشتیم؛ هنوز  کسب سهمیه می کردیم. حتی در ایام کرونا توانستیم سهمیه ژیمناستیک، کاراته، شمشیربازی و بوکس بگیریم؛ اما همواره سعی کردیم همه اصول بهداشتی را رعایت کنیم.

خلیلیان ادامه داد: وقتی کرونا  به کشور ما بیشتر وارد شد، جلسات به ما می‌گفت که ورزش را باید به سمت تعطیلی رهنمود کنیم و خوشبختانه وزیر محترم ورزش با تیم کارشناسی ما کاملا همراه شد و ما به شکل پله پله شروع به تعطیلی ورزش ها کردیم. ۱۲ بهمن آخرین بازی های فوتبال را بدون تماشاگر شاهد بودیم و سپس مجموعه ورزشگاه ها را به تعطیلی کشاندیم.

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی تصریح کرد: انصافا تمام جامعه ورزش با این سیاست کلی همراهی کردند و توانستند با  کمک سایر اقشار زنجیره انتقال را قطع کنند؛ اما متأسفانه پس از مدتی شاهد گسترش بیماری بودیم. با توجه به بازگشایی های بعدی از جمله اصناف فعالیت‌های اجتماعی اقتصادی به مرور جامعه ورزش هم از ما انتظار داشت که فکری کنیم و پروتکل هایی را در نظر بگیریم.

وی افزود: ما طی فعالیت های شبانه روزی و با کمک دیدگاه هایی که از خارج کشور می گرفتیم مانند لیگ آلمان و ایتالیا، توانستیم ایده‌ها را بومی سازی  و به وزارت بهداشت ارسال کنیم. در این خصوص ساعتها جلساتی برگزار شد؛ زیرا ملاک ما اول سلامت ورزشکاران بود؛ اما بالاخره فعالیت های ورزشی می خواست خود را نشان بدهد  و جامعه ورزش از ما انتظار داشت؛ لذا بازگشایی ها باز به مرور و پلکانی شروع شد.

خلیلیان به همکاری خوب باشگاه ها در بحث رعایت پروتکل های بهداشتی تأکید کرد و گفت: در بخش فوتبال باید اذعان کنم که اغلب باشگاه‌ها (حدود 90 درصد) همکاری کردند و تستهای PCR  خود را انجام  دادند. واقعا باشگاه ها فشار دوچندانی را تحمل کردند؛ چرا که از لحاظ مالی هم باید محاسبات  اضافه تری را درنظر می گرفتند. امیدوارم که پروتکل های مربوطه توسط همکاران در فدراسیون فوتبال با دقت و وسواس نظارت شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در شرایط کنونی می توان مسابقات را بدون دردسر برگزار کرد یا آمار  شیوع بالاتر می رود، تصریح کرد: در ارزیابی صورت گرفته، ۸۰ درصد افراد تا دو هفته قبل از نحوه پروتکل های ما ابراز رضایت کردند؛ اما گاهی شرایط غیرقابل پیش بینی می شود؛ زیرا این ویروس کرونا غیرقابل پیش بینی است.

انتهای پیام

https://new.dana.ir/1626108
ارسال نظر
نظرات