شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 14:19 منتشر شده در مورخ: 1399/04/18 شناسه خبر: 1624895
مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری:

ایجاد هویت انقلابی مهمترین رسالت حوزه هنری است/ ضرورت شناسایی اولویت‌های استان

ایجاد هویت انقلابی مهمترین رسالت حوزه هنری است/ ضرورت شناسایی اولویت‌های استان
حجت الاسلام طاهری با اشاره به اینکه باید نسبت حوزه هنری با انقلاب اسلامی مشخص شود، گفت: ایجاد هویت انقلابی مهمترین رسالت حوزه هنری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز؛ حجت الاسلام دکتر مهدی طاهری، مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، در نشست با مدیر حوزه هنری انقلاب اسلامی استان با هدف هم اندیشی جهت انجام یک یرنامه عملیاتی مشترک بین دو مجموعه، با بیان اینکه فضای فکر یک مدیر است که برنامه‌های عملیاتی او را تنظیم می کند، گفت: اگر فضای فکر یک مدیر مبتنی بر اندیشه سالم باشد، به یقین تلاش می کند در حوزه عمل هم اثری متناسب با تفکرش طراحی کند.

وی با تأکید بر اینکه حوزه هنری به خاطر هویت و نسبتی که با اندیشه های انقلاب اسلامی دارد، باید تداعی‌کننده هنری متناسب با این جریان باشد، اظهار کرد: میدان امام اصفهان صرفا یک میدان زیبا با معماری خاص نیست بلکه مظهر اجتماع شیعی دینی با تمامی خاصیت های آن است که باید این هویت مورد توجه قرار گیرد.

حجت‌الاسلام طاهری با اشاره به اینکه باید نسبت حوزه هنری با انقلاب اسلامی مشخص شود و این از ضرورت‌ها است، خاطرنشان کرد: به یقین اگر خروجی حوزه هنری با انقلاب اسلامی سازگار نباشد، مورد انتقاد جدی قرار می گیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه حکایت امروز ما در هنر به گونه‌ای است که تصور کرده‌ایم این ابزار خودش هدف است، ابراز کرد: یکی از مهمترین آسیب های حوزه هنر این است که ابزار را مهم می‌دانند در صورتی که این گونه نیست.

وی با تأکید بر اینکه باید مهمترین اولویت‌های استان شناسایی و حوزه هنری برای آن ها برنامه داشته باشد، گفت: امروز ورود هنرمندانه در عرصه طلاق، جمعیت، تحکیم خانواده و روایتگری بحث مقابله با کرونا در استان از ضرورت‌ها است که حوزه هنری می تواند در این زمینه‌ها ایفای نقش کند.

حجت‌الاسلام طاهری با تأکید بر اینکه متأسفانه در موضوعات استان پیش رو نیستیم و این بزرگترین آسیب است، تصریح کرد: متأسفانه ما مسائل خود را از دیگران می گیریم و شبیه سازی می کنیم؛ تا زمانی که به این صورت باشد، اثرگذار نیستیم.

وی تشکیل حلقه فکر تولید موضوع در حوزه هنری استان را از ضرورت‌ها دانست و ادامه داد: هنر باید بر روی اندیشه و تصمیم افراد تأثیر بگذارد و این رسالت امروز حوزه هنری انقلاب اسلامی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه ایجاد هویت انقلابی مهمترین رسالت حوزه هنری است، افزود: حوزه هنری انقلاب اسلامی باید در مسائل اثباتی و هویت اصیل انقلاب اسلامی وارد میدان عمل شود؛ حوزه هنری باید هویت جوان مؤمن انقلابی را پای کار بیاورد که متأسفانه تاکنون چنین نبوده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه حوزه هنری نمی تواند با فکری برآمده از تفکر و تمدن غرب رسالت انقلاب اسلامی را پیش برد، خاطرنشان کرد: در حوزه تمدنی، هنرمند باید خودش را در واقع به خدمت جامعه بسپارد و مسائل جامعه را به تصویر بکشد تا بهتر حس شوند.

وی با تأکید بر اینکه هنر قالب تربیت اجتماع است، تصریح کرد: به یقین جامعه هنری نمی تواند با ابزار دشمن و در همان قالب کار تربیتی و اثرگذار ارائه دهد.انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1624895
ارسال نظر
نظرات