شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:30 منتشر شده در مورخ: 1399/04/14 شناسه خبر: 1623383
یک کارشناس آمریکایی؛

ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری بهای سنگینی پرداخت می‌کند

ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری بهای سنگینی پرداخت می‌کند
به گفته کارشناس سیاسی، پاسخ ترامپ به بحران کروناویروس و اعتراضات گسترده به دلیل بی عدالتی نژادی، او را پیش از انتخابات ماه نوامبر به دردسر بزرگی انداخته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ به گفته کارشناس سیاسی، پاسخ ترامپ به بحران کروناویروس و اعتراضات گسترده به دلیل بی عدالتی نژادی، او را پیش از انتخابات ماه نوامبر به دردسر بزرگی انداخته است.

"ایندرجیت پارمار" استاد سیاست بین الملل در دانشگاه سیتی در گفتگو با خبرگزاری CNBC گفت که ترامپ 2 هدیه سیاسی گرفته، اما هر دو را بر باد داده است.

پارمار اظهار داشت: "همه گیری کشنده، فرصتی برای او بود تا به منظور فاصله گرفتن از نفاق سیاسی، کشور را متحد کند و به عنوان رئیس جمهور آمریکا در یک دوره اضطراری به طور مؤثر عمل کند."

 

وی افزود: "او (ترامپ) این کار را انجام نداد و به خاطر بسترسازی خود دچار دردسر بزرگی شد. به نظر من، او بهای سنگینی را خواهد پرداخت و در حال حاضر آن بها توسط تعداد بسیاری از مردم آمریکا از نظر سلامتی و اقتصادی پرداخت می شود."

سخنگوی کاخ سفید به تماس CNBC در این باره پاسخ نداد.

بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط دانشگاه هاپکینز، بیش از 2.7 میلیون مورد تأیید شده کووید19 و 128،740 مورد فوتی ناشی از این ویروس در آمریکا وجود داشته است. آمریکا بالاترین شمار عفونت و بیشترین مرگ و میر ناشی از کروناویروس در جهان را به خود اختصاص داده است.

پارمار ادامه داد که اعتراضات سراسری به خاطر قتل جورج فلوید به دست پلیس نشان داد که ترامپ قادر به همدردی نیست.

وی گفت: "من معتقدم او نشان داده که در شرایط اضطراری واقعی و وقتی شما به رهبر واقعی نیاز دارید به هیچ عنوان لایق نیست. او در مورد مردم سخن می گوید، اما منافع آنها در رفاه اقتصادی و امنیت جسمی و شخصی را در نظر نمی گیرد. پاسخ ترامپ به این دو بحران به احتمال زیاد شانس انتخاب مجدد او را به خطر می اندازد."

پارمار تأیید کرد که بازارهای مالی در مسیر نگران کننده ای است، زیرا اجماع گسترده بازار محور نئولیبرال با پاسخ دولت ترامپ به این همه گیری متزلزل شده است.

وی افزود: "اما من فکر می کنم که فلسفه اساسی بازار شکست نخورده و در مسیر شکست است. من گمان می کنم که بسیاری از مردم آمریکا همچنان بسیار ناخشنود هستند."

 

آخرین تحقیقات آماری CNBC نشان داد که با حمایت ایالت های اصلی نبرد از "جو بایدن"، ترامپ در نظرسنجی ها در برابر او (بایدن) سقوط کرد.

تحلیلگران واحد اطلاعات اکونومیست (EIU) در ماه گذشته طی گزارشی گفتند که وقتی انتخابات ریاست جمهوری به میدان نبرد تبدیل شود، فرصت ها به نفع بایدن تغییر می کند.

 

EIU دلایل مختلفی برای تغییر حمایت مردم ذکر کرد، اما محققان بر اهمیت نحوه برخورد ترامپ با شیوع کووید19 و اعتراضات موسوم به "زندگی سیاهپوستان مهم است" (Black Lives Matter) تأکید کردند.

گروه اوراسیا در ماه ژوئن گفت که ترامپ در جنبش "زندگی سیاهپوستان مهم است" در طرف اشتباه قرار گرفت و این امر به طور جدی به درجه محبوبیت وی در انتخابات بعدی ریاست جمهوری لطمه وارد کرد.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1623383
ارسال نظر
نظرات