شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 20:22 منتشر شده در مورخ: 1399/04/12 شناسه خبر: 1623221
رئیس کل دادگستری استان همدان:

منافع برخی مسئولان با قاچاق کالا گره خورده است

منافع برخی مسئولان با قاچاق کالا گره خورده است
محمد رضا عدالتخوه با بیان اینکه متأسفانه منافع برخی مسئولان با قاچاق کالا گره خورده و بر این مشکل دامن می زنند، گفت: با این حال با اجرای خوب قوانین مبارزه با قاچاق کالا شدت گرفته و مانع بزرگی برای جلوگیری از گسترش آن ایجاد شده و اجازه نمی دهیم سودجویان مسیر مبارزه با قاچاق کالا را با عناوین به ظاهر موجه و رنگ و لعاب، منحرف کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر همدان؛ محمدرضا عدالتخواه، رئیس کل دادگستری استان همدان بعد از ظهر امروز در مراسم معارفه مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان با اشاره به اینکه وضعیت کنونی بازار و اقتصاد کشور ناشی از تحریم ها و سوءمدیریت ها گفت: با این وجود برای برون رفت از این مشکلات، عمل به منویات رهبری به ویژه در سال جاری که با عنوان “جهش تولید” نامگذاری شده است اهمیت بالایی دارد.

وی حل مشکلات و ایجاد ثبات اقتصادی را در گرو عمل به منویات رهبری در این حوزه دانست و اظهار کرد: سازمان تعزیرات حکومتی با اقدامات و برنامه های پیشگیرانه می تواند از تخلف در صنوف مختلف جلوگیری کند و این گونه می توان انتظار داشت که نتیجه کارها و برنامه ها برای مردم ملموس بوده است.

پدیده شوم قاچاق مانع اصلی رشد تولیدات داخل و تجارت و اشتغال است

رئیس کل دادگستری همدان افزود: خطرات جدیدی مانع تولید، تجارت و اشتغال شده و این حوزه را تهدید می کند و حتی مانع رشد تولیدات داخلی می شود که آن پدیده شوم قاچاق کالا است.

عدالتخواه تصریح کرد: برخی افراد سودجو با هدف اعمال نفوذ در پرونده های قاچاق کالا، با عناوین فریب دهنده ای همچون تأمین نیاز مردم و جامعه، کالای قاچاق خود را قاچاق ندانسته و عمل خلافشان را توجیه می کنند.

منافع برخی مسئولان با قاچاق کالا گره خورده است

وی عنوان کرد: در اینجا باید فعالان عرصه تعزیرات حکومتی و قضاتی که آنان را همراهی می کنند از نفوذ افراد سودجو در هر سطحی به پرونده های مرتبط با قاچاق کالا جلوگیری کنند.

رئیس کل دادگستری همدان اظهار کرد: متأسفانه در زمینه قاچاق کالا گاهی پیش آمده که منافع برخی از مسئولان هم با آن گره خورده و بر این مشکل دامن می زنند، با این حال مبارزه با قاچاق کالا هرچند که هزینه هایی به دنبال دارد، اما شدت گرفته است.

اجرای خوب قوانین مانع بزرگی برای جلوگیری از اعمال نفوذ در پرونده های قاچاق کالا

عدالتخواه ادامه داد: قاچاق در هر نوعش مضر است چه برای تولیدکننده و مصرف کننده ها و چه برای چرخه اقتصادی، از این رو باید با اجرای خوب و مناسب قوانین مانع بزرگی برای گسترش قاچاق ایجاد و از هر گونه اعمال نفوذی در این حوزه جلوگیری شود، تا سودجویان مسیر مبارزه با قاچاق کالا را با عناوین به ظاهر موجه و رنگ لعاب، منحرف نکنند.

به گزارش عصر همدان؛ در این آیین از تلاش ها و زحمات بیش از هفت ساله “علیرضا حسن پور” تجلیل و “داریوش جودکی” به عنوان مدیرکل جدید تعزیرات حکومتی همدان معرفی شد.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1623221
ارسال نظر
نظرات