شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 12:15 منتشر شده در مورخ: 1399/04/12 شناسه خبر: 1623133

اعتراف رئیس اسبق موساد به توانمندی هسته‌ای ایران

اعتراف رئیس اسبق موساد به توانمندی هسته‌ای ایران
در حالی که نخست وزیر رژیم صهیونیستی از عزم رژیمش برای ادامه مقابله با برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز جمهوری اسلامی ایران سخن می‌گوید، رئیس اسبق موساد گفت نه تنها اسرائیل بلکه هیچ قدرتی در جهان توان متوقف کردن برنامه هسته ای ایران را ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ساعاتی پس از سخنان و ادعاهای بنیامین نتانیاهو در نشست مطبوعاتی با برایان هوک مسئول پرونده ایران در دولت آمریکا که به فلسطین اشغالی سفر کرده بود ، رئیس اسبق موساد(سازمان جاسوسی)تاکید کرد هیچ قدرتی توان بازداشتن ایران از ادامه برنامه هسته ای اش را ندارد.

بنیامین نتانیاهو در این نشست ادعا کرده بود که رژیمش از هیچ کاری برای جلوگیری از توسعه برنامه هسته ای ایران فروگذار نخواهد کرد.

در مقابل مدیر اسبق موساد ناتوانی جهان در متوقف کردن برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران را یک واقعیت توصیف کرد.

شابتای شاویت رئیس اسبق موساد در گفتگویی با روزنامه جروزالم پست به مناسبت صدور نسخه انگلیسی کتابش تحت عنوان " رئیس موساد" گفت تنها کسانی که می توانند برنامه هسته ای ایران را متوقف کنند خود ایرانی ها هستند اگر تصمیم بگیرند که این کار را انجام دهند، آن را انجام خواهند داد.

او به سیاستمداران رژیم اشغالگر توصیه کرد از هیچ تلاشی برای آرام باقی نگه داشتن جبهه با حزب الله فروگذار نکنند ، باید به نوعی آتش بس غیر رسمی با حزب الله رسید.

در این حال یکی از مراکز مهم پژوهشی رژیم صهیونیستی ، طرح الحاق را عاملی برای ضربه زدن به توان بازدارندگی رژیم اعلام کرد.

مرکز تحقیقات و پژوهش های سیاسی و راهبردی هرتزیلیا در تحقیقی که اخیرا منتشر کرد به سیاستگذاران رژیم صهیونیستی توصیه کرد از ایده الحاق کرانه باختری و دره اردن صرفه نظر کنند چون در حال حاضر این کار می تواند توان بازدارندگی و حتی واکنش تل آویو را به ویژه در رابطه با برنامه هسته ای رو به گسترش ایران تضعیف کند.

این مرکز پژوهشی با اذعان به سردرگمی جریان آمریکایی صهیونیستی در مقابله با جمهوری اسلامی نوشت : آمریکا در حال تلاش برای تمدید تحریم ها است، اما این کشور در انزوای خاصی در این رابطه گرفتار شده است و در مقابل اگر رفع تحریم ها را بپذیرد این کار منجر به تشویق روسیه برای فروش سلاح های پیشرفته از جمله سامانه های پدافند هوایی به ایران شده و این امر به خودی خود انگیزه ای برای ایران جهت گسترش برنامه های هسته ای اش خواهد بود.

انتهای پیام/

 منبع: تسنیم

https://new.dana.ir/1623133
ارسال نظر
نظرات