شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:19 منتشر شده در مورخ: 1399/04/11 شناسه خبر: 1622854
دادستان شهرستان تاکستان خبرداد

دستگیری باند ارزیابی اراضی در تاکستان قزوین

دستگیری باند ارزیابی اراضی در تاکستان قزوین
حسین رجبی دادستان عمومی و انقلاب تاکستان قزوین گفت: ۷ نفر از اعضای باند ارزیابی اراضی به قیمت غیرواقعی، در شهرستان تاکستان دستگیر شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین رجبی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: ۷ نفر از اعضای باند ارزیابی اراضی به قیمت غیرواقعی، در شهرستان تاکستان دستگیر شدند که این گروه شامل شش نفر از افراد بومی شهرستان و یک نفر از ساکنان تهران است.

وی افزود: این گروه با خرید اراضی خارج از محدوده شهر به میزان ۱۱۰ هکتار از آن برای آزاد سازی مجرمان و متهمان از زندان و همچنین اخذ تسهیلات از بانک‌ها در تاکستان استفاده می‌کردند.

رجبی عنوان کرد: باند مذکور در پرونده‌های نیابتی صادره از تهران به شهرستان تاکستان ورود کرده و زمانیکه دادگاه اقدام به صدور قرار وثیقه می‌کرد ضمن تبانی با کارشناس رسمی، املاکی که به ارزش بسیار ناچیز خریداری کرده بودند را به قیمتی غیرواقعی ارزیابی و به دادگاه اعلام می‌کردند.

دادستان عمومی و انقلاب تاکستان در خصوص زمان فعالیت این باند گفت: از دو سال پیش فعالیت این گروه آغاز شده و برخی از متهمان از طریق اقدامات مجرمانه آن‌ها آزاد شده‌اند که تعداد آن در دست بررسی است.

این مقام قضائی تصریح کرد: در ارزیابی صورت گرفته توسط این باند ارزش اراضی ۷۴ میلیارد تومان برآورد شده در حالی که کارشناسان ثبتی قیمت اراضی را تنها ۴۰۰ میلیون تومان ارزیابی کرده‌اند.

وی در پایان گفت: تاکنون ۷ نفر در این ارتباط دستگیر شده و بررسی در خصوص اقدامات مجرمانه آن‌ها همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/

 

https://new.dana.ir/1622854
ارسال نظر
نظرات