شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 19:48 منتشر شده در مورخ: 1399/04/10 شناسه خبر: 1622575
فرماندار خلیل آباد:

صنعت و معدن باید عامل مولد اشتغال پایدار در خلیل آباد باشد

صنعت و معدن باید عامل مولد اشتغال پایدار در خلیل آباد باشد
ابراهیم قاسم پور با بیان اینکه صنعت و معدن هنوز در شهرستان خلیل آباد نتوانسته به جایگاه واقعی خود برسد، گفت: صنعت و معدن می تواند عامل مولد اشتغال پایدار و نقش موثری در افزایش درآمد ملی کشور داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ ابراهیم قاسم پور، فرماندار خلیل آباد پیش از ظهر امروز در دیدار با مدیران و سرمایه گذاران بخش صنعت و معدن که در دفتر فرمانداری شهرستان به مناسبت روز صنعت برگزار شد، اظهار داشت: در شرایط سختی قرار داریم و نگاه اقتصادی کشور به سمت فعالان تولیدی و صنعت است.

وی با بیان اینکه افرادی که کار تولیدی را در دستور کار دارند در کنار نظام و دولت ایستاده اند، خاطرنشان کرد: صنعت و معدن می تواند عامل مولد اشتغال پایدار و نقش موثری در افزایش درآمد ملی کشور داشته باشد و توسعه پایدار بدون صنعت و معدن اتفاق نمی افتد.

فرماندار خلیل آباد با تاکید بر اینکه صنعت و معدن هنوز در شهرستان خلیل آباد نتوانسته به جایگاه واقعی خود برسد، تصریح کرد: تمام دستگاه های اداری و اجرایی موظف هستند به واحدهای تولیدی کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه سهم صنعت و معدن در اشتغال و تولید شهرستان نیز به نقطه مطلوب نرسیده است، اذعان کرد: قطار توسعه و سرمایه گذاری شهرستان در بخش ها و حوزه های مختلف ریل گذاری شده است.

قاسم پور با بیان اینکه اتحاد و همدلی خوبی بین مردم و مدیران در تمام سطوح شهرستان وجود دارد و نباید از جوانان کارآفرین شهرستان که اقتصاد کشور را می چرخانند، غفلت کنیم، عنوان کرد: صنایع تبدیلی و تکمیلی با وجود چندین هزار هکتار باغات انگور در شهرستان ایده ال و مطلوب نیست و نیاز است در این بحث کار بیشتری صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی اقتصادی کشور رعایت انصاف و عدالت را داشته باشیم و بدانیم‌ که مردم در شرایط سختی به سر می برند و باید با آنها مدارا کنیم، تشریح کرد: واحدهای تولیدی به عنوان اربابان توسعه مطرح هستند و امیدواریم با کمک واحدهای تولیدی سال پر باری را برای مردم و این واحدها داشته باشیم.

 

۲۵ واحد تولیدی و ۶ واحد معدنی در حوزه شهرستان خلیل آباد داریم

مجید مسرور، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خلیل آباد در این دیدار با بیان اینکه دهم تیرماه روز صنعت و معدن نامگذاری شده است، اظهار داشت: صنعت و معدن موتور محرکه اقتصاد کشور است و مطمئناً تمام مدیران واحدهای تولیدی و معادن و همچنین مدیران اجرایی شهرستان دغدغه تولید دارند.

وی با تاکید بر اینکه سال جهش تولید باید با توان بیشتری در راستای حمایت از تولید تلاش کنیم، خاطرنشان کرد: در حوزه صنعت و معدن باید وابستگی خود را به نفت کاهش دهیم.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خلیل آباد با اشاره به اینکه پتانسیل های منطقه را باید شناسایی کنیم تا اشتغال پایداری در شهرستان ایجاد شود، تصریح کرد: سهم اشتغال شهرستان در حوزه صنعت ۴۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم و ۱۱۵ نفر به صورت مستقیم است.

وی همچنین در پایان اذعان کرد: ۲۵ واحد تولیدی و ۶ معدن در حوزه شهرستان خلیل آباد داریم و تا پایان سال امید داریم با اکتشافات و تحقیقاتی که انجام می شود تعداد  معادن افزایش پیدا کند

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1622575
ارسال نظر
نظرات