شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 11:25 منتشر شده در مورخ: 1399/04/10 شناسه خبر: 1622460

دیدار بحث‌ برانگیز وزیر خارجه لبنان با سفیر آمریکا

دیدار بحث‌ برانگیز وزیر خارجه لبنان با سفیر آمریکا
درحالی که وزیر خارجه لبنان سفیر واشنگتن را احضار کرده بود تا مراتب اعتراضات لبنانی‌ها درباره مداخله‌های وی را به اطلاعش برساند٬ محتوای صحبت‌های دو طرف رنگ و بوی انتقادی نداشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از پایگاه خبری العهد «ناصیف حتی» وزیر امور خارجه و مهاجران لبنان روز گذشته با «دورثی شیا» سفیر آمریکا در بیروت دیدار و دو طرف درباره تصمیم صادرشده از جانب «محمد مازح» قاضی امور فوری در منطقه صور لبنان علیه سفیر آمریکا گفتگو کردند.

ناصیف حتی در این دیدار تاکید کرد که آزادی رسانه‌ای و حق اظهار نظر حقوق مقدس هر فردی هستند.
 
دو طرف طی این نشست همچنین به بحث درباره روابط دوجانبه آمریکا و لبنان پرداخته و بر اهمیت همکاری میان دو کشور در زمینه‌های مختلف و نیز حمایت از لبنان برای خروج از بحران اقتصادی تاکید کردند.
 
سفیر واشنگتن در خصوص این دیدار اظهار داشت که دیدار من با وزیر لبنان بسیار خوب بوده و ایالات متحده تا زمانی که دولت لبنان اقدام به انجام اصلاحات کند از این کشور حمایت می‌کند.
 
چند روز قبل محمد مازح سفیر آمریکا را به دلیل اظهارات مداخله‌جویانه در لبنان و اتهامات وی علیه حزب‌الله ممنوع المصاحبه کرده بود که نهادها و شخصیت‌های رسمی لبنان نیز از این حکم استقبال کردند.
 
دیدار میان وزیر خارجه لبنان با سفیر آمریکا در حالی صورت گرفته که خود ناصیف حتی روز گذشته سفیر واشنگتن را احضار کرده بود تا مراتب اعتراضات لبنان را به مداخله گری وی در امور لبنان به وی ابلاغ کند و اینکه این سفیر طبق معاهده وین حق دخالت در امور داخلی کشور دیگر را ندارد و حق ندارد گروهی از لبنانی‌ها را علیه گروه دیگری از لبنانی‌ها که در قدرت مشارکت دارند، تحریک کند.
 
منبع: تسنیم
انتهای پیام/
https://new.dana.ir/1622460
ارسال نظر
نظرات