شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 09:58 منتشر شده در مورخ: 1399/04/10 شناسه خبر: 1622371
نماینده مجلس:

بودجه محدود، نباید مانع کار شود/ صیانت از محصولات کشاورزی با کمک بیمه کشاورزی مورد تأکید باشد

بودجه محدود، نباید مانع کار شود/ صیانت از محصولات کشاورزی با کمک بیمه کشاورزی مورد تأکید باشد
نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در مورد حمایت از تولیدات کشاورزی با گسترش بیمه محصولات گفت: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های نمایندگان مجلس و اولویت آن‌ها گسترش بیمه محصولات کشاورزی است، بحث مصونیت، ضمانت حراست و صیانت از محصولات کشاورزی باید با کمک بیمه کشاورزی مورد تأکید باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز؛ حسین بامیری نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با تأیید محدود بودن بودجه فعلی صندوق بیمه کشاورزی توضیح داد: بودجه محدود نباید مانع کار شود؛ می‌توان با راهکارهای متفاوت این کسری را کم کرد. به‌هرحال دولت در بودجه سال ٩٩ خود با کسری فاحشی مواجه است و نمی‌توان انتظار معجزه داشت، اما باید کدهای درآمدی جدیدی را به‌عنوان جایگزین برای تحقق اهداف تعیین‌شده برای گسترش بیمه کشاورزی در نظر گرفت.
 
بامیری با تخصصی دانستن کار در این حوزه گفت: امیدوارم با فعالیت کمیسیون‌های تخصصی طرح‌هایی در این رابطه ارائه و چکش‌کاری‌های لازم انجام شود تا با توجه به مقتضیات زمان و امکانات فنی و علمی موجود برای حفظ امنیت غذایی کشور اقدامات لازم صورت بگیرد. به‌هرحال بخش کشاورزی یکی از اولویت‌های مهم نمایندگان مجلس است.
 
وی با اشاره بر تحریم‌های ظالمانه آمریکا و مشکلات اقتصادی فعلی ایران نیز خاطرنشان کرد: با توجه به تحریم‌های ظالمانه آمریکا و شرایط سخت اقتصادی و کمبود بودجه و مشکلات در واردات، با نیم‌نگاهی به چالش‌های پیش روی دولت و موانع و کمبودهای فعلی باید گام برداشت، زیرا شرایط برای داشتن بودجه‌ای آرمانی فراهم نیست.
 
بامیری در ادامه افزود: برای کنترل و کاهش ریسک در بخش کشاوزری نیازمند ترغیب کشاورزان برای استفاده از خدمات بیمه‌ای هستیم؛ بنابراین سازمان‌های جهاد کشاورزی در مراکز استان‌ها، شهرستان‌ها و مراکز تابعه باید به روشنگری و آگاهی کشاورزان بپردازند. برای رسیدن به شرایط مطلوب، نیازمند برنامه‌هایی دقیق و علمی و کارشناسی هستیم که با توجه به شرایط باید برخی برنامه‌ها ضربتی و مقطعی باشند و برخی هم میان‌مدت و بلند‌مدت؛ بنابراین می‌توان با داشتن هدف‌گذاری و تدوین طرح‌ها و برنامه‌هایی اصولی به‌سمت ترویج بیمه کشاورزی گام برداشت.
 
این نماینده مجلس به نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در این مسیر اشاره کرد و گفت: آموزش همگانی و هدایتگری و روشنگری از وظایف ذاتی وزارت جهاد کشاورزی است و صداوسیما و سمن‌ها و روزنامه‌ها می‌توانند در این مسیر یاری‌رسان باشند. همچنین از ظرفیت شوراهای مناطق، بخش‌ها و روستاها و عشایر باید به‌عنوان پلی میان مردم و حاکمیت استفاده شود.
 
بامیر با استقبال از فعالیت سامانه جامع بیمه کشاورزی گفت: استفاده از ظرفیت‌های الکترونیکی بسیار مطلوب است، هرچند نیازمند بسترسازی و ایجاد زیرساخت‌های موردنیاز در مناطق روستایی و عشایری است تا بتوان مقدمات استفاده از خدمات بیمه‌ای بر بستر دیجیتال را فراهم کرد. اگر متولیان امر با تدبیر و چاره‌اندیشی برای ترویج بیمه کشاورزی اقدام کنند، می‌توانیم شاهد اثرات مطلوبی باشیم؛ البته اگر بسترها فراهم نباشد، نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد.
 
انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1622371
ارسال نظر
نظرات