شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 08:31 منتشر شده در مورخ: 1399/04/10 شناسه خبر: 1622366

آمریکا صادرات دفاعی خود به هنگ‌ کنگ را متوقف کرد

آمریکا صادرات دفاعی خود به هنگ‌ کنگ را متوقف کرد
وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که واشنگتن صادرات تجهیزات دفاعی خود به هنگ کنگ را متوقف کرده و قصد دارد محدودیت‌های تجاری بیشتر را علیه آن اعمال کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رویترز، «مایک پمپئو» وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا دیروز، دوشنبه اعلام کرد که‌ اقدام چین در نقض آزادی‌های هنگ کنگ، باعث شده که در سیاست‌های خود در قبال این منطقه تجدیدنظر کنیم.

وی گفت: می‌خواهیم به صادرات تولیدات و تجهیزات دفاعی که وزارت خارجه روی آن نظارت دارد و همچنین صادرات تکنولوژی‌های مهم که کاربرد دوگانه دارند و وزارت تجارت و بازرگانی بر آن نظارت دارد، پایان دهیم.
 
سنای آمریکا روز پنجشنبه با تصویب لایحه‌ای اعلام کرد که افراد و شرکت‌هایی که از مواضع چین در قبال هنگ کنگ حمایت می‌کنند، تحریم خواهند شد.
 
مجلس سنای آمریکا تحریم‌ها علیه بانک‌هایی را تصویب کرده که با مقامات چینی دخیل در قانون امنیت ملی هنگ‌کنگ باشند.
 
«لی جیان ژائو» سخنگوی وزارت خارجه چین نیز دیروز دوشنبه به وقت تهران در نشست هفتگی با خبرنگاران به مصوبه‌های تازه مجلس سنای آمریکا در زمینه  هنگ‌کنگ واکنش نشان داد و گفت:«طرح خودمختاری هنگ‌کنگ که به تصویب سنای آمریکا رسیده، کاغذ پاره‌ای بیش نیست».
 
طی چند ماه اخیر تنش میان آمریکا و چین به‌بهانه‌های مختلف افزایش یافته است. اوایل ماه جاری میلادی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مصوبه‌ای را امضا و آن را قانونی کرد که «قانون حقوق بشر اویغور 2020» نام دارد و هدف آن تحریم مقامات چینی است که واشنگتن مدعی است در سرکوب اقلیت مسلمانان اویغور دخیل هستند.
 
انتهای پیام/
https://new.dana.ir/1622366
ارسال نظر
نظرات