شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 16:14 منتشر شده در مورخ: 1399/04/09 شناسه خبر: 1622257
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی:

2 زمین چمن مصنوعی در خلیل آباد ساخته می‌شود / خلیل آباد از نظر فضای ورزشی اختصاصی وضعیت خوبی ندارد

2 زمین چمن مصنوعی در خلیل آباد ساخته می‌شود / خلیل آباد از نظر فضای ورزشی اختصاصی وضعیت خوبی ندارد
فتاحی گفت: 2 زمین چمن مصنوعی در خلیل آباد از محل اعتبارات ابلاغی و استانی ساخته می‌شود زیرا این شهرستان از نظر فضاهای ورزشی اختصاصی در وضعیت خوبی قرار ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ فتاحی، مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی ظهر امروز در نشست با فرماندار خلیل آباد که در دفتر فرمانداری شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: خلیل آباد جزو شهرستان هایی است که از لحاظ ظاهری به دلیل جمعیتی که دارد از سرانه ورزشی بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه خیلی از شهرستانها ممکن است که سرانه ورزشی بالایی داشته باشند اما از نظر فضاهای ورزشی اختصاصی در وضعیت خوبی به سر نمی برند، خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات اصلی ما در خراسان رضوی عدم توجه به فضاهای اختصاصی در ورزش است و فضاهای اختصاصی یکی از نیازهای اساسی ورزش شهرستان ها است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی با تاکید بر اینکه سال گذشته اعتبارات عمرانی اداره کل در حد صفر بود و حدود 70 درصد اعتبارات ورزشی نیز نسبت به سال 97 کاهش پیدا کرد، افزود: در سال 98 با تمام سختی هایی که وجود داشت سال بسیار خوبی در ورزش استان خراسان رضوی سپری کردیم و در اکثر زمینه ها ورزشکاران استان موفق بودند و نتیجه های خوبی گرفتند.

وی با اشاره به اینکه درآمدزایی و واگذاری اماکن ورزشی طبق ماده 88 نیز به ورزش و جوانان کمک کرد و درآمدهای ورزش از 3 میلیارد به 8 میلیارد تومان رسید، تصریح کرد: نگهداری اماکن ورزشی بسیار مطلوب تر شد و هزینه های نگهداری پایین تر آمد.

فتاحی با بیان اینکه وضعیت اعتبارات عمرانی در سال جاری رضایت بخش نیست ولی برای شهرستان خلیل آباد چند موضوع را پیگیری می کنیم، اذعان کرد: 2 زمین چمن مصنوعی را در شهرستان خلیل آباد از محل اعتبارات ابلاغی و استانی اجرا خواهد شد و 2 زمین دیگر برای سال های بعد در صورت تامین اعتبار اجرایی می شود.

وی با تاکید بر اینکه برای تعمیرات سالن ها و مجموعه های ورزشی شهرستان 200 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که بستگی به تخصیص اعتبارات دارد، عنوان کرد: سال 97 بازدیدی از استخر شهدای خلیل آباد که توسط بخش خصوصی در حال اجرا است شد و تمرکز خود را بر روی پروژه بخش خصوصی گذاشتیم و به منظور حمایت از این بخش، استخری با اعتبارات دولتی در این شهرستان ساخته نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه از واگذاری مجموعه ورزشی شمال شهر خلیل آباد به بخش خصوصی به صورت بلند مدت استقبال می کنیم، تشریح کرد: 4 میلیارد تومان برای سالن ورزشی روستای محمد آباد درخواست اعتبار شده است و اگر وزارت این مبلغ را تخصیص دهند استارت ساخت سالن محمد آباد زده خواهد شد.

 

ساختمان اداری و وضعیت فعلی مجموعه ورزشی شمال شهر خلیل آباد در شأن شهرستان نیست

ابراهیم قاسم پور، فرماندار خلیل آباد در این نشست با بیان اینکه ساختمان اداری ورزش و جوانان نیز یکی از مشکلات شهرستان خلیل آباد است که محل فعلی در شأن ورزشکاران و جوانان شهرستان نیست، اظهار داشت: مجموعه شهید علوی نژاد نیز قابلیت این را دارد که می تواند برای ساختار اداری ورزش و جوانان استفاده شود و نیازمند نگاه ویژه اداره کل است که این مجموعه تکمیل شود.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: قول هایی برای راه اندازی دیوار صخره نوردی شهرستان توسط فدراسیون صخره نوردی در تهران داده شد و سالن ورزشی مجموعه شمال شهر نیز ظرفیت خوبی برای راه اندازی این ورزش در شهرستان است و این موضوع توسط اداره کل ورزش و جوانان تعیین تکلیف شود تا بتوانیم در سال 99 نیز دیوار صخره نوردی را به بهره برداری برسانیم.

فرماندار خلیل آباد با تاکید بر اینکه اولین زمین چمن مصنوعی در شهر خلیل آباد افتتاح می شود و امیدواریم این زمین ها در شهر و روستاها افزایش پیدا کند، تصریح کرد: مردم نیز آمادگی دارند که در احداث و راه اندازی چمن های مصنوعی مشارکت داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه پروژه مجموعه ورزشی شمال شهر نیز نیمه تمام رها شده است و می توان این مجموعه را در اختیار آموزش و پرورش شهرستان قرار داده شود، اذعان کرد: وضعیت فعلی مجموعه ورزشی شمال شهر نیز در شأن شهرستان نیست و با الحاق این مجموعه به اردوگاه آموزش و پرورش می توان از این مجموعه به عنوان یک اردوگاه منطقه ای استفاده کرد.

قاسم پور همچنین در ادامه عنوان کرد: قول ساخت پروژه سالن ورزشی محمدآباد نیز از چند سال گذشته داده شده و امروزه در مرحله فندانسیون قرار دارد که باید هر چه سریعتر تعیین تکلیف شود.

 

متولی ورزش تمام ادارات و نهادها باید تنها وزارت ورزش باشد

حجت الاسلام جواد نیک بین، نماینده مردم خلیل آباد با بیان اینکه یکی از طرح هایی که در مجلس یازدهم پیگیر آن هستیم بحث حذف بسیاری از قانون های فعلی است، تشریح کرد: هر چه قانون کمتری داشته باشیم مطمئناً مدیران چاپک تری خواهیم داشت و بر عکس آن نیز صدق می کند.

وی ابراز کرد: متولی ورزش باید تنها وزارت ورزش باشد و همه بودجه های امر ورزش باید به این وزارت اختصاص پیدا کند و با همکاری نهادها و سازمان های دیگر نیز پروژه ها را اجرا کند.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم موازی کار بسیاری از دستگاه ها را برطرف کنیم مطمئناً دستگاه ها و نیروها کمک کار هم می شوند.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1622257
ارسال نظر
نظرات