شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:57 منتشر شده در مورخ: 1399/04/09 شناسه خبر: 1622232
دادستان قزوین هشدار داد

برخورد جدی با عرضه‌کنندگان پوشاک نامتعارف/ کشف حجاب در خودروهای شخصی به هیچ وجه پذیرفته نیست

برخورد جدی با عرضه‌کنندگان پوشاک نامتعارف/ کشف حجاب در خودروهای شخصی به هیچ وجه پذیرفته نیست
محمد قاسمی گفت: بدون شک این نوع اقلام از نظر قانون گذار پذیرفته نیست و قوانین خاصی هم در این زمینه داریم که حتما پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ درباره عرضه مانتو و پوشاک نامتعارف توسط برخی اصناف اظهار کرد: این مسئله در جلسه ستاد پیشگیری از جرائم مطرح شده و یکی از دستور جلسات مربوط به همین موضوع بود.

وی افزود: در این زمینه اداره اماکن نیروی انتظامی، تعزیرات و دادستانی مصوباتی داشتیم که در دستور کار قرار دهند تا طرح‌هایی را اجرا کنند که مصوب هم شد. قطعا برنامه‌های سال قبل با شدت اجرا می‌شود.

دادستان مرکزی استان تصریح کرد: عفت و سلامت جامعه برای ما مهم و در اولویت است که همه افرادی که در جامعه زندگی می‌کنند باید خود را پایبند به مقررات بدانند و این موضوع را قطعا در دستور کار داریم.

قاسمی ابراز کرد: هم برای فضاهای عمومی، تفرجگاه‌ها و پارک‌ها و هم اماکن عمومی، مغازه‌ها و مراکزی که مبادرت به توزیع این نوع البسه نامتعارف می‌کنند نیز مصوباتی داشتیم.

وی بیان کرد: بدون شک این نوع اقلام از نظر قانون گذار پذیرفته نیست و قوانین خاصی هم در این زمینه داریم که حتما پیگیری خواهیم کرد.

این مقام مسئول عنوان کرد: هر ساله با شروع فصل گرما و باتوجه به زندگی شهرنشینی، بخش عمده‌ای از خانواده‌ها به اماکن عمومی، پارک‌ها و فضای سبز مراجعه می‌کنند؛ لذا رفتارهای هنجارشکنانه در این اماکن پذیرفته شده نیست و متولیانی دارد؛ اما بسیاری از این اعمال و رفتار را نمی‌توانیم به شکل انتظامی و قضایی برخورد کنیم چراکه باید بیشتر از بُعد امر به معروف و نهی از منکر و فرهنگ سازی ورود پیدا کنیم.

افراد جامعه باید پایبند به مقررات باشند

دادستان عمومی و انقلاب قزوین ادامه داد: چه بسا اگر ورود قهری و انتظامی و قضایی داشته باشیم، تبعات منفی داشته باشد. از این رو متولیان امر در این زمینه باید ورود پیدا کنند و به کمک دستگاه قضایی بیایند.

قاسمی تاکید کرد: درواقع برای فضاهای عمومی باید یک بسته فرهنگی داشته باشیم و صرف ورود قضایی و برخورد نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود و چه بسا اثرات منفی هم خواهد داشت؛ لذا حتما در معاونت پیشگیری قوه قضائیه و در استان‌ها هم در دستور کار قرار دارد.

وی اذعان داشت: امسال باتوجه به شیوع بیماری کرونا، این تصمیمات کی با تاخیر مواجه شد، اما قطعا ورود خواهیم کرد و تمامی دستگاه‌های متولی را پای کار خواهیم آورد.

این مقام مسئول درباره کشف حجاب در داخل اتومبیل اظهار کرد: از نظر قانون گذار این مسئله پذیرفته نیست و فقط در این زمینه یک جریمه‌ای داریم که قانون راهنمایی و رانندگی پیش بینی کرده و سامانه ناظر را داریم که موارد را گزارش می‌کنند؛ روزانه افرادی داریم که مالکین خودرو دعوت و ارشاد می‌شوند که اگر متنبه نشوند، پرونده قضایی برایشان تشکیل می‌شود.

دادستان مرکز استان تصریح کرد: به هر حال خودرو هم یک مکان عمومی است و فردی که در خودرو حضور دارد نباید تصور کند که منزل شخصی است چراکه این یک وسیله نقلیه عمومی است و باید ضوابط و مقررات را رعایت کند.

انتهای پیام/ 

 

https://new.dana.ir/1622232
ارسال نظر
نظرات