شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 13:07 منتشر شده در مورخ: 1399/04/09 شناسه خبر: 1622177
امام جمعه فارسان:

آیا نقطه‏‌اى از جهان هست که از جنایات و دخالت‏‌هاى مستقیم آمریکا در امان مانده باشد؟

آیا نقطه‏‌اى از جهان هست که از جنایات و دخالت‏‌هاى مستقیم آمریکا در امان مانده باشد؟
امام جمعه فارسان گفت: دویست سال از تأسیس کشور آمریکا مى‏ گذرد و از آغاز دوران ابرقدرتى آمریکا از سال 1945 تاکنون نیز 75 سال گذشته است، کافى است نگاهى به پنج قارّه جهان بی اندازید، آیا نقطه‏اى از جهان هست که از جنایات و دخالت‏ هاى مستقیم آمریکا در امان مانده باشد؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام محسن ملک‌پور امام جمعه فارسان در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز؛ در مورد سیاهه‏ ى اقدامات حقوق بشری آمریکا گفت: حقوق بشر آمریکایى نماد تمدن غرب و شکل روزآمد آن است، مطالعه مبانى و ابعاد و عرصه‏ هاى آن ما را به تفاوت‏ها و تعارض‏هاى تمدن اسلامى با تمدن غربى آشنا مى‏سازد، در این نگاه هدف وسیله را توجیه مى‏کند و ارزش‏هاى اخلاقى به‌پای منافع مشخص‌شده توسط ارزش‏هاى غربى قربانى مى‏شود و همه این‏ها بزک شده و به کمک امپراتوری رسانه‏اى غرب که خود مظهر ضدیت با حقوق بشر و نماد آپارتاید و تبعیض رسانه‏اى است به مردم جهان ارائه مى‏شود.
 
وی تصریح کرد: در قاموس این حقوق بشر، ابعاد مختلف حقوق بشر؛ حق حیات، حق کرامت، حق آزادى، حق امنیت، حق انتخاب، حق حاکمیت ملى، حق زن، حق کودک، حق تبعیت و محیط‌زیست، معناى دلخواه غربى‏ها را پیدا می‏کند و سازمان‏ها و مجامع و شوراها و معاهدات و قطعنامه‏ها و بیانیه‏ها طبق دستور ایشان تشکیل و تنظیم مى‏شود و بازتاب مى‏یابد.
 
حجت‌الاسلام ملک پور بیان داشت: در یک فهرست گذرا سرفصل‏هاى مهمى از نقض حقوق بشر در داخل جامعه آمریکایى را چنین مى‏توان برشمرد: نقض حقوق شهروندى سیاه‌پوستان در طول دو قرن گذشته به انواع گوناگون؛ نقض حقوق مهاجران و محرومیت آنان از حداقل حقوق شهروندى، نقض آزادى و حقوق انسانى از مسلمانان با برچسب تروریست به‏ویژه پس از حادثه ساختگى 11 سپتامبر؛ سرکوبگرى مردم و معترضان به‏ویژه سیاهپوستان، کنترل سخت و پیچیده شهروندان و اشراف بر اطلاعات خصوصى ده‏ها میلیون خانواده؛ گسترش رفتارها و اقدامات خشونت‌بار و تعارضات جنسى به زنان و تضییع حقوق زن در انواع گوناگون. ازجمله در ارتش و ادارات گوناگون؛ تبعیض اقتصادى و بهره‏مندى یک درصد از ثروتمندان در برابر 99 درصد.تضییع حقوق کودکان و خانواده با ترویج فرهنگ و ارزش‏هاى غربى و انحطاط و انحلال خانواده.
 
وی عنوان داشت: تمام آنچه از اِعمال رفتارهاى تبعیض ‏آمیز در حق مردم آمریکا گفتیم در خارج از آمریکا ده‏ها برابر مى‏شود، دویست سال از تأسیس کشور آمریکا مى‏گذرد و از آغاز دوران ابرقدرتى آمریکا از سال 1945 تاکنون نیز 75 سال گذشته است. کافى است نگاهى به پنج قارّه جهان بی اندازه اید. آیا نقطه‏اى از جهان هست که از جنایات و دخالت‏هاى مستقیم آمریکا در امان مانده باشد؟!
 
حجت‌الاسلام ملک پور افزود: از سال 1320 تا 1357 (37 سال) و از سال 1357 تا اکنون (41 سال) یک دوره هفتادوهشت‌ساله، که در مقطع اول حاکمیت پیدا و پنهان آمریکا و در دوره دوم توطئه‏هاى علنى و مخفى شیطان بزرگ بیشترین حوادث و تراژدى‏هاى غم‏بار را براى ملت ما به ارمغان آورده است. مقام معظم رهبرى سیاهه اقدامات و جنایات آمریکا در حق ملت ما را تا یک‌صد مورد- با زیاد و کم آن - اشاره‌کرده‌اند.
 
 امام‌جمعه فارسان به برخى از برجسته‏ ترین موارد نقض حقوق بشر اشاره داشت و گفت: تلاش براى استقرار و تثبیت حکومت منحوس پهلوى؛ تأسیس سازمان ساواک که عصاره تحارب جهنمى سیا و موساد بود، مشارکت و حمایت از آدمکشی‌های خیابانى در طول حکومت پهلوى، حمایت از منافقین در کشتار مردم بی‌گناه که به شهادت 17 هزار نفر منجر شد.

وی ادامه داد: حمایت از گروهک ‏هاى تجزیه ‏طلب و مزدور در انجام جنایات کم‏ نظیر و وحشیانه و شهادت هزاران نفر از مردم و نیروهاى مردمى، حمایت کامل از رژیم بعث صدام در راه ‏اندازى تجاوز نظامى هشت‌ساله، انجام انواع نفوذ سیاسی ،نظامى و امنیتى و اقتصادى از طریق لانه جاسوسى در اوایل انقلاب و سپس از طریق سفارتخانه‏ هاى آمریکا در کشورهاى همسایه؛ اِعمال تحریم ظالمانه چهل‌ساله به خصوص در دو سال اخیر و تحت‌فشار قرار دادن کشورهاى دیگر و تحریم اقلام حیاتى مانند دارو که منجر به مرگ مظلومانه ده‏ها بیمار گردیده است که این شرایط ادامه دارد.
 
حجت‌الاسلام ملک پور اذعان داشت: دخالت در ترور ناجوانمردانه مسئولان، مدیران، نخبگان و شخصیت‏هاى محبوب مردمى در طول سالیان گذشته به ‏ویژه دانشمندان هسته ‏اى؛ مباشرت در ترور بزدلانه سردار دل‏ها شهید حاج قاسم سلیمانى و یارانش‏ از دیگر جنایت های آمریکا بوده است.
 
وی در پایان در مورد اینکه چرا آمریکا جرأت حمله به ایران را ندارد هم گفت: جان بولتون در بخشی از کتاب تازه منتشرشده‌اش به نام «اتفاقى که در آن اتاق افتاد» نوشته است: حدوداً ساعت 7:20 دقیقه عصر بود که ترامپ روى خط آمد و گفت که تصمیم گرفته است حمله [تلافى‏جویانه به ایران‏] را لغو کند، چون ازنظر او این حمله [با حمله‏اى که ایران به پهپاد گلوبال‏هاوک‏] کرده بود، «متناسب» نبود. ترامپ در کنفرانس تلفنى گفت یک نفر به او گفته است که ممکن است در این حمله 150 ایرانى کشته شوند و او مایل نیست این ریسک را در مقابل سرنگون شدن یک پهپاد بدون سرنشین بپذیرد. پمپئو با استدلالات خود سعى کرد ترامپ را براى انجام حمله قانع کند، اما او توجهى نکرد و با گفتن این‏که «همیشه براى حمله کردن زمان هست» تلفن را قطع کرد. تلاش من هم براى تغییر نظر او به‌جایی نرسید. این غیرمنطقى‏ترین تصمیم یک رئیس‏جمهور بود که به چشم دیده بودم!

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1622177
ارسال نظر
نظرات