شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:35 منتشر شده در مورخ: 1399/04/08 شناسه خبر: 1621795
استاندار قزوین:

قیمت‌های ابلاغی از سوی ستاد تنظیم بازار، لازم الاجرا است/ با گرانفروشان و متخلفان برخورد جدی می‌شود

قیمت‌های ابلاغی از سوی ستاد تنظیم بازار، لازم الاجرا است/ با گرانفروشان و متخلفان برخورد جدی می‌شود
هدایت الله جمالی پور گفت: قیمت‌های ابلاغی از سوی ستاد تنظیم بازار، لازم الاجرا است و باید نهادهای نظارتی با افزایش نظارت‌ها دلالان بازار را شناسایی کرده و آنها را به دستگاه قضایی معرفی کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ هدایت الله جمالی پور صبح امروز(یکشنبه) در نشست ستاد تنظیم بازار استان که در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد؛ اظهار کرد: هر نوع مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور باید مورد صیانت قرار گرفته و به درستی در بازار اجرایی شود.

وی با بیان اینکه بازرسی‌ها باید در بازار افزایش یابد، افزود: اگر از فردا مغازه داری قیمت مرغ گرم را بالاتر از ۱۵ هزار تومان به فروش برساند، برخورد جدی صورت گیرد چون به هرحال این قیمت مصوب شده و هیچ کس نباید از این نرخ تخطی کند.

جمالی پور تاکید کرد: ۸۰ تن گوشت قرمز و مرغ باید با قیمت مصوب تنظیم بازار در مناطق حاشیه‌ای و کمتر برخودار استان قزوین توزیع شود و سازمان صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی نیز بر روی آن نظارت کند.

وی با بیان اینکه تعزیرات در سطح شهرستان‌ها باید فعال‌تر شود، گفت: مسئول نظارت بر قیمت‌ها تعزیرات است و دیگر دستگاه‌ها باید با این نهاد همکاری کنند تا بازار دچار آشفتگی نشود.

استاندار قزوین بیان کرد: اگر قیمتی امروز تعیین می‌شود، باید سرلوحه همه دستگاه‌ها قرار گیرد و اگر ایراداتی هم وجود دارد باید مکتوب به مقامات کشوری ارسال کنیم و اینطور نباشد که به خاطر اعتراض یک گروه یا صنف اجرای قانون و قیمت بلاتکلیف بماند.

 

جمالی پور اضافه کرد: دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی باید هرگونه قاچاق و حمل و نقل غیرمجاز کالاها از استان را شناسایی کرده و با آن مقابله کنند.

وی در مورد تشدید نظارت‌ها توضیح داد: امروز مشکل اساسی در بازار نظارت است، البته منظور ما اقدامات پلیسی و بگیر و ببند نیست، بلکه باید از حقوق عمومی صیانت کرد و اجازه نداد عده‌ای بی‌تقوا و بی وجدان کالاهای اساسی مردم را گران‌تر کنند.

جمالی پور با انتقاد از نبود تولید سویا در استان گفت: باید سازمان جهاد کشاورزی برای تولید سویا در داخل استان قزوین برنامه‌ریزی کند و هزینه‌ای که برای واردات به کشورهای خارجی داده می‌شود در راستای تولید داخل هزینه شود.

استاندار قزوین با تاکید بر مشارکت همه برای مقابله با فقر گفت: امروزه سرمایه داران و افراد مرفه‌ جامعه نیز به خوبی می‌دانند که فقر و آسیب اجتماعی بیشتر در نهایت دامن خود آنها را نیز می‌گیرد و باید همه دست به دست هم بدهند تا جلوی افزایش آسیب‌ها را بگیریم.

انتهای پیام/

 

https://new.dana.ir/1621795
ارسال نظر
نظرات