شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 15:46 منتشر شده در مورخ: 1399/03/13 شناسه خبر: 1614758
یک استاد حوزه روابط بین الملل:

پیدایش «نسل جدیدی» از انقلابیون مبارز تحت تاثیر اندیشه امام راحل/ گفتمان «امام خمینی» خط بطلانی بر دو قطبی غرب و شرق کشید

پیدایش «نسل جدیدی» از انقلابیون مبارز تحت تاثیر اندیشه امام راحل/ گفتمان «امام خمینی» خط بطلانی بر دو قطبی غرب و شرق کشید
قدیر نظامی با بیان اینکه اندیشه و تئوری حضرت امام خمینی ره علاوه بر تحولات عمیق سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در داخل کشور الهام بخش تغییرات اساسی در نظام بین الملل شده است، گفت: پیدایش نسل جدیدی از انقلابیون مبارز با اتکا به آموزه های دینی از مهمترین تاثیرات اندیشه بنیانگذار انقلاب اسلامی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ قدیر نظامی، عضو هیئت علمی دانشگاه دفاع عالی ملی در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان؛ اظهار کرد: پیاده سازی اندیشه امام خمینی با پیروزی انقلاب اسلامی آغاز تاریخی جدید در عرصه روابط بین الملل را رقم زد.

وی با بیان اینکه اندیشه امام ره در عرصه بین الملل بر اساس گفتمان اصیل نه شرقی و نه غربی است، افزود: این اندیشه راهبردی گفتمان غالب دو قطبی در جهان را زیر سوال برد.

نظامی وضع یک ساختار سیاسی مستقل از دو قطب غالب آن زمان جهان یعنی آمریکا و شوروی را هنر بزرگ امام خمینی دانست و عنوان کرد: پس از آن جمهوری اسلامی به عنوان یک قطب مستقل و بازیگری قدرتمند در عرصه بین الملل ظاهر و موجب بیداری ملت های آزادی‌خواه شد.

این استاد حوزه روابط بین الملل، پیروزی انقلاب اسلامی با الهام از اندیشه امام خمینی را موجب تولد دوران جدیدی در عرصه بین الملل دانست و بیان کرد: انقلاب اسلامی با تاسی از این افکار بلند و آرمان گرایانه، امروز موجب تحول در نظم بین الملل شده است.

نظامی معرفی و اثبات نقش دین در معادلات بین دولت‌ها را دیگر تأثیر مهم اندیشه بنیانگذار جمهوری اسلامی برشمرد و ادامه داد: پیدایش نسل جدیدی از انقلابیون که با اتکا به آموزه های دینی در برابر ابرقدرت های ظالم ایستادند و‌ مبارزه را شکل دادند از مهمترین تاثیرات اندیشه بنیانگذار انقلاب اسلامی است.

عضو هیئت علمی دانشگاه دفاع عالی ملی گفت: اندیشه و تئوری حضرت امام خمینی ره علاوه بر تحولات عمیق سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در داخل کشور الهام بخش تغییرات اساسی در جهان شده است.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1614758
ارسال نظر
نظرات