شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 13:20 منتشر شده در مورخ: 1399/03/13 شناسه خبر: 1614734
یاداشت؛

سرکوب عدالت؛ چهره سیاه دولت ترامپ

سرکوب عدالت؛ چهره سیاه دولت ترامپ
موج اعتراض‌ها در سراسر آمریکا تنها برای کشته‌شدن فلوید سیاه‌پوست توسط پلیس سفیدپوست ایالت مینه سوتا، نیست بلکه این موج خشم سال‌ها تبعیض نهادینه شده و محدودیت‌های همه‌جانبه بر علیه رنگین‌پوستان و اقلیت‌ها در آمریکای مدعی حقوق بشر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز؛  ۲۵ مه ۲۰۲۰ تنها در هفت دقیقه کلیت ساختار کشوری که داعیه حقوق بشری و مردم‌سالاری در جهان را داشت رسوا شد.

پلیس آمریکا در نهایت رفتار ضد انسانی در هفت دقیقه جان انسانی را به جرم سیاهپوست بودن گرفت، جرج فلوید قربانی نژادپرستی و جنایت پلیس آمریکا بر روی زمین جان داد تا چهره بی‌رحم‌ترین و خون ریزترین دولت تاریخ آمریکا برای جهان مشخص شود.

تبعیض نژادی و ظلم به سیاه‌پوستان یکی از ویژگی‌های بارز ساختار حاکمیتی آمریکاست که از ابتدای تاریخ این کشور وجود داشته اما قتل جرج فلوید تعبیری دیگری دارد در واقع پلیس سفید پوست نشان از دولت فعلی آمریکاست که خود را مدعی مالکیت بر جهان می داند و جرج فلوید همان کشورهای ضعیف است که با فشار (تحریم های همه جانبه)، توطئه، تفرقه بین ملت ها و در نهایت حمله نظامی (جنگ) بسیاری از کشورهای مظلوم چون فلسطین، سوریه و.. و حتی  چهره های آزادی خواه و ملی گرا همچون مصدق و.. را از بین برده تا تنها منافع خود را تامین کند، نوع رفتار پلیس قاتل آمریکایی تداعی گر رفتار و ساختار سیاست خارجی آمریکا بر علیه بسیاری از مردم جهان است.
 
موج اعتراض ها در سراسر آمریکا تنها برای  کشته شدن فلوید سیاه‌پوست توسط پلیس سفیدپوست ایالت مینه سوتا، نیست بلکه این موج  خشم سال ها  تبعیض نهادینه شده  و محدودیت های همه جانبه بر علیه رنگین پوستان و اقلیت‌ها در آمریکای مدعی حقوق بشر است. اهمیت این موضوع را در همین دو مطلب زیر می توان دید:
«اندرو کومو»، فرماندار نیویورک گفته: «اتفاقات در مینیاپولیس تنها یک اتفاق جداگانه نیست بلکه فصلی از کتاب بی‌عدالتی و نابرابری مداوم در آمریکا است».بروکینگز نیز نوشته:«رویکرد نژاد‌پرستانه‌ای که به خفه کردن سیاهان توسط پلیس ختم می‌شود در اصل همان رویکردی است که سیاه‌پوستان را از کار و فرصت‌های سرمایه‌گذاری محروم می‌کند».

بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ضمن انتقاد از تهدید توئیتری دونالد ترامپ علیه معترضان به تبعیض نژادی نظام‌مند در این کشور اذعان کرد و گفت «نژادپرستی در آمریکا نظام‌مند و یک زخم باز است». بایدن با انتشار یک ویدئو خواستار تلاش برای ریشه‌کن کردن تبعیض‌ و خشونت‌های نژادپرستانه در آمریکا شد.
 
 این چند مطلب به خوبی وضعیت آمریکا را نشان می دهد که تیتر اول بسیاری از رسانه ها و مطبوعات جهان شده است و جهان دریافت که چگونه آمریکای مدعی حقوق بشر خود حقوق بشر را زیر منافع و غرور خود له می کند. تحولات اخیر در آمریکا فصلی جدید برای سیاهپوستان خواهد بود تا با قربانی شدن خون فلویدها به حقوق قانونی و شهرندی خود که دولت های استعمارگر آمریکایی بر علیه ساکنین بومی و سیاهپوستان آمریکا اعمال کردند از بین بروند.

کشته شدن فلوید یک بی عدالتی و جنایت بزرگ بود و صدای اعتراضی امروز مردم در سراسر آمریکا همان صدای سرکوب شده عدالت است اما این صدا قدرت نمایی مسلحانه دولت ترامپ را سرکوب خواهد کرد و قطعا فاتحه دولت نامشروع ترامپ را خواهد خواند.

محمدرضا عسکری ارمندی

انهتای پیام/

 

https://new.dana.ir/1614734
ارسال نظر
نظرات