شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 10:09 منتشر شده در مورخ: 1399/03/13 شناسه خبر: 1614619
مدیر جهاد کشاورزی میاندورود خبر داد؛

پیش‌بینی تولید 65 هزار تن هلو و شلیل در میاندورود

پیش‌بینی تولید 65 هزار تن هلو و شلیل در میاندورود
اسماعیل علوی از پیش بینی تولید 65 هزار تن هلو و شلیل در میاندورود خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید اسماعیل علوی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ با اشاره به آغاز برداشت کلزا در زمین‌های کشاورزی میاندورود، اظهار کرد: یک هزار و 650 هکتار از اراضی کشاورزی میاندورود به کشت کلزا اختصاص یافت و پیش‌بینی می‌شود 2 هزار و 500 تن محصول برداشت شود.

وی بیان کرد: قیمت تضمینی 46 هزار و 620 ریال به ازای هر کیلو است که در مرکز خرید کارخانه آرد مومنی آغاز شده است.

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود خاطرنشان کرد: برداشت میوه از باغات هسته‌دار در سطح 3 هزار و 400 هکتاری و عملیات برداشت میوه هلو و شلیل ارقام زودرس شامل؛ داوودی و کرست و همچنین ارقام میان رس و دیررس شلیل، از اواخر اردیبهشت آغاز شد که پیش‌بینی می‌شود 65 هزار تن محصول برداشت شود.

علوی تصریح کرد: برنامه‌ریزی به منظور صادرات این محصولات توسط سورتیگ‌های شهرستان در حال پیگیری است.

وی از انجام عملیات نشا در بیش از 90 درصد اراضی شالیزاری میاندورود خبر داد و افزود: نشا‌ی برنج در اراضی شالیزاری در سطح 8 هزار و 600 هکتاری همچنان در حال انجام است که در سطح 6 هزار و 900 هکتاری از اراضی میاندورود بصورت مکانیزه، کشت می‌شود.

علوی گفت: همچنین به منظور افزایش عملکرد در سال جاری 112 تن انواع بذور اصلاح شده بین کشاورزان توزیع شده است و با انجام عملیات زراعی و مدیریت زراعی پیش بینی می‌‌شود در سال جاری 41 هزار تن شلتوک برنج برداشت شود.

وی اضافه کرد: برداشت گندم در روزهای آتی از سطح 2 هزار و 860 هکتاری از اراضی زراعی شهرستان با پیش بینی تولید 12 هزار تن آغاز خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود در پایان خاطرنشان کرد: به جهت سهولت در تحویل گندم تولیدی از کشاورزان، دو مرکز خرید کارخانه آرد مومنی و معماریان دایر شد، همچنین قیمت تضمینی خرید گندم در سال جاری با افت استاندارد به ازای هر کیلو، 25 هزار یال در نظر گرفته شد.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1614619
ارسال نظر
نظرات