شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 11:29 منتشر شده در مورخ: 1399/03/12 شناسه خبر: 1614406
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اعلام کرد

خسارت ۱۶۸۰ میلیارد ریالی کرونا به واحدهای کشاورزی قزوین

خسارت ۱۶۸۰ میلیارد ریالی کرونا به واحدهای کشاورزی قزوین
فاطمه خمسه گفت: واحدهای کشاورزی استان به جز بخش دام و طیور در پی شیوع کرونا هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال خسارت دیدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فاطمه خمسه در گفت‌وگو با  صبح قزوین اظهار کرد: بر اساس بررسی‌های به عمل آمده واحدهای کشاورزی استان به جز بخش دام و طیور در پی شیوع کرونا هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال خسارت دیدند که این میزان خسارت به ۲۴۹ واحد کشاورزی بوده است.

وی افزود: ۶۰ مورد از واحدهای خسارت دیده کشاورزی مربوط به صنایع غذایی و تبدیلی هستند، ۳۵ مورد به استخرهای پرورش ماهیان خوراکی و همچنین ۳۵ مورد نیز به واحدهای پرورش ماهیان زینتی اختصاص دارند.

این مقام مسئول اضافه کرد: ۱۹ واحد گلخانه‌ای، ۱۱ واحد تولید گیاهان دارویی، ۱۰ واحد فرآوری زیتون و ۶ واحد تولید قارچ خوراکی نیز در بین واحدهای کشاورزی قزوین که در پی شیوع کرونا آسیب دیده اند، هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین اظهار کرد: صنایع مربوط به خوراک دام و ۶ واحد سردخانه‌ای به همراه ۳۲ طرح آب و خاک از دیگر واحدها و طرح‌های کشاورزی استان قزوین هستند که به دنبال شیوع کرونا دچار خسارت شدند.

وی گفت: تولید سه مورد از واحدهای یاد شده در بخش تولیدات گیاهان دارویی و گل‌های شاخه بریده در این ایام متوقف شده است و همچنین سایر واحدها نیز با افت تولید ۲۰ تا ۵۰ درصدی مواجه شدند و همچنین برخی از آنها نیز با عدم فروش محصول و کاهش فروش روبرو شده‌اند.

خمسه در پایان بیان کرد: تلاش داریم تا با اختصاص تسهیلات ارزان قیمت و کم بهره و همچنین استمهال بدهی‌های مالیاتی و بیمه‌ای و بانکی این واحدها، به آنها برای جبران خسارات وارد شده کمک کنیم.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1614406
ارسال نظر
نظرات