شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 10:53 منتشر شده در مورخ: 1399/03/11 شناسه خبر: 1614105
دادستان مرکز استان:

طرح طلایه‌داران صلح و سازش در قزوین اجرا می‌شود/ وجود عزم جدی برای حل مشکلات بخش صنعت

طرح طلایه‌داران صلح و سازش در قزوین اجرا می‌شود/ وجود عزم جدی برای حل مشکلات بخش صنعت
محمد قاسمی گفت: طرح طلایه‌داران صلح و سازش به ابتکار رئیس کل دادگستری استان تدوین شده و با تصویب ریاست قوه قضائیه به صورت پایلوت در استان قزوین اجرایی می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین، محمد قاسمی در آیین افتتاح شورای حل اختلاف ویژه خانه‌ صنعت، معدن و تجارت استان قزوین که امروز(یکشنبه) در خانه صنعت، معدن و تجارت استان قزوین برگزار شد؛ اظهار کرد: دستگاه قضایی نسبت به مسائلی که به عنوان آسیب در سطح جامعه مطرح می‎شود، حساسیت ویژه دارد.

وی افزود: بر این باوریم که اصل پیشگیری باید توسط تمامی دستگاه‌ها و نهادها تحقق یابد و با بررسی پرونده‌های قضایی، مواردی که در نهایت در مراجع قضایی مطرح می‌شود، احصاء و شناسایی و علل آن ریشه‌یابی شود تا با نگاه و اقدامات پیشگیرانه، از طرح آن در مراجع قضایی جلوگیری شود.

دادستان قزوین تصریح کرد: پیشگیری از وقوع جرم یکی از سیاست‌های راهبردی قوه قضاییه و مورد تاکید ریاست این قوه است و از آنجایی که پیشگیری همیشه هزینه‌های کمتری را برای فرد، جامعه و حاکمیت به دنبال دارد، باید در اولویت کاری تمامی دستگاه‌ها قرار گیرد.

قاسمی در ادامه بیان کرد: طرح طلایه‌داران صلح و سازش به ابتکار رئیس کل دادگستری استان تدوین شده، با تصویب ریاست قوه قضائیه به صورت پایلوت در استان قزوین اجرایی می‌شود.

وی عنوان کرد: در واقع این طرح دروازه ورود پرونده به سیستم قضایی است که امیدواریم در کلیه ادارات، دستگاه‌ها، سازمان‌های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی و از جمله در خانه صنعت، معدن و تجارت استان قزوین با استفاده از نیرو و امکانات همان ادارات تشکیل و اجرایی شود.

همه دستگاه‌ها موظفند در راستای تحقق شعار سال ایفای نقش کنند

دادستان قزوین بیان کرد: بزودی کلیه پرونده‌های کیفری بخش صنعت به شعبه شورای حل اختلاف خانه صنعت جهت سازش ارجاع خواهد شد و امیدواریم با تلاش‌های اعضاء این شورا که ویژه بخش صنعت و تولید است، این پرونده‌ها منجر به مصالحه شود و مشکلات مربوط به این حوزه به حداقل برسد.

وی ابراز کرد: بسیاری از پرونده‌های بخش صنعت و تولید نیاز به طرح در مراجع قضایی ندارد و می‌بایست به صورت صلح و سازش، میانجی‌گری و داوری حل و فصل شود و هدف از تشکیل این شعبه نیز ایجاد صلح و سازش در پرونده‌های مطروحه است.

این مقام قضایی استان تاکید کرد: در سال "جهش تولید" که از سوی رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده است، همه دستگاه‌ها موظفند در راستای تحقق شعار سال ایفای نقش کنند و از تمامی ظرفیت‌ها جهت تسهیل و رفع موانع پیش روی صنعتگران و تولیدکنندگان استفاده کنند تا فعالان این حوزه که در خط مقدم جنگ اقتصادی دشمن قرار دارند، بتوانند در آرامش و با اطمینان کامل در راستای گردش چرخ اقتصاد کشور فعالیت کرده و موجب اشتغال زایی شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: بر اساس پیشنهاد دادستانی و تصویب ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان قزوین، یک روز در هفته به بررسی مسائل و مشکلات مدیران بخش صنعت، صنعتگران و تولید کنندگان اختصاص می‌یابد که این نشانگر اهمیت دستگاه قضایی به حل مشکلات حوزه صنعت و تولید دارد و امیدواریم با اجرای چنین طرح‌هایی از مشکلات این حوزه کاسته شود.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: خوشبختانه در استان قزوین عزم جدی برای حل مشکلات بخش صنعت و واحدهای تولیدی وجود دارد که امیدواریم با تلاش‌های مضاعف و استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود بتوانیم در راستای تسهیل و رفع موانع، رونق و جهش تولید به خوبی گام برداریم.

وی در پایان گفت: در تلاش هستیم تا از تعطیلی کارخانجات و واحدهای تولیدی جلوگیری و واحدهای تولیدی که در سال‌های گذشته تعطیل شده‌اند را نیز به چرخه تولید بازگردانیم و قطعا مجلس شورای اسلامی در دوره جدید با حضور نمایندگان انقلابی با اصلاح برخی از قوانین دست‌وپا گیر حوزه صنعت و تولید در این راستای نقش بسیار اساسی برعهده دارد.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1614105
ارسال نظر
نظرات