شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 11:32 منتشر شده در مورخ: 1399/03/08 شناسه خبر: 1613388
کارگردان سریال های تلویزیونی مطرح کرد؛

فاجعه های اجتماعی ریشه در اکران فیلم های توقیف شده دارند

فاجعه های اجتماعی ریشه در اکران فیلم های توقیف شده دارند
علی احمدی شیرین گفت: متاسفانه در روزهایی که هزینه های فراوان صرف ساخت فیلم هایی که خروجی جز تزریق فرهنگ بیگانه در جامعه ندارد می شود، مدت هاست تولید فیلم زندگی امام حسین (ع) به دلیل نداشتن بودجه متوقف شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کارگردان اولین سریال استانی البرز در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت:توقیف یا توفیق؛ مسئله این است؟به یاد داریم که توقیف یک سری از فیلم های خاص حاشیه های گذرا یا گاهی ماندگار ایجاد می کرده است و وقتی بعد از رفع توقیف به اکران می رسیدند با توفیق در گیشه روبرو می شدند در این میان فیلم هایی بودند که با کمترین محتوا و بار فنی فقط و فقط به واسطه داشتن برچسب توقیف در گیشه با توفیق همراه می شدند.

علی احمدی شیرین ادامه داد: فیلم هایی نیز تولید می شدند و شده اند که سالهاست پشت پرده ابهام و اما و اگر به فراموشی سپرده شده اند و مخاطب هیچ گاه به نتیجه روشن نرسید که کدام فیلم ارزش دیدن دارد و کدام فیلم را نباید دید.

وی افزود: چه بسیارند فیلم هایی که به علت نداشتن پروانه نمایش بایکوت شده اند در حالی که فیلم های خوب و متوسطی بودند و چه بسیارتر فیلم هایی که دارای پروانه نمایش هستند دریغ از ذره ای محتوا.

این کارگردان تصریح کرد: فیلم هایی پر از چهره های شناخته شده سینما که به دست سینماگران نامی ساخته می شوند اما به جز خیانت، سیاه نمایی، ترویج فرهنگ بیگانه، تزریق ناامیدی در جامعه، هیچ خروجی دیگری ندارند.

احمدی شیرین گفت: از همه بدتر فیلم هایی هستند که توقیف می شوند و بعد از مدتی رفع توقیف می شوند و روح جامعه را به سخره می گیرند و دوباره توقیف می شوند و بعد از مدت اندک زمانی فاجعه هایی شبیه به آن چه در این فیلم ها به تصویر کشیده شده است رخ می دهد.

وی در خاتمه خاطر نشان کرد: اکنون سوال اصلی اینجاست که هزینه های ساخت این فیلم ها از کجا و چرا تامین می شود در حالی که فیلم زندگی امام حسین (ع) مدت هاست به علت عدم تامین بودجه در مرحله پیش تولید متوقف شده است. و سوال مهم تر این که ملاک شورای صدور پروانه نمایش برای فیلم های سینمایی چیست؟سوالی که پاسخی برایش یافت نخواهد شد.

 

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1613388
ارسال نظر
نظرات