شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 13:08 منتشر شده در مورخ: 1399/03/04 شناسه خبر: 1612405
عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق خبر داد:

ادامه انتقال تروریست‌های داعش از سوریه به عراق با حمایت آمریکا

ادامه انتقال تروریست‌های داعش از سوریه به عراق با حمایت آمریکا
عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق: نفوذ عناصر گروه تروریستی داعش از سوریه به عراق، با حمایت‌های آمریکا ادامه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه المعلومة، کریم المحمداوی، عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق با اعلام این خبر افزود نفوذ عناصر داعش از مرز‌های سوریه تا این لحظه متوقف نشده است. او آمریکا را به حمایت از داعش برای نفوذ از سوریه به عراق متهم کرد.

المحمداوی به المعلومة گفت: «با توجه به حمایت‌ها و پشتیبانی‌های نیرو‌های آمریکایی مستقر در دو طرف مرز‌های عراق و سوریه، سرازیر شدن تروریست‌های داعش از مرز‌های سوریه به عراق تا این لحظه متوقف نشده است و تندرو‌ها از طریق مرز‌های سوریه به سوی شهر‌های غربی عراق انتقال داده می‌شوند.»

وی افزود: «دولت عراق باید در پرونده فیصله دادن به نفوذ داعش از مرز‌ها مداخله کند و موضع روشنی در قبال نیرو‌های آمریکایی در این خصوص بگیرد تا جلوی تحرکات آنان را بگیرد. علاوه بر اینکه با تدوین طرحی برای تقویت مرزها، به جلوگیری از سرازیر شدن تروریست‌ها کمک کند، زیرا برای امنیت عمومی خطرناک هستند و جلوی پیامد‌های ناشی از جنایات آنان بر جان مردم و اقتصاد عراق را بگیرد تا بیشتر از این عراق متضرر نشود.»

مرز‌های عراق و سوریه با توجه به گزارش‌هایی که از نفوذ گروه‌های وابسته به داعش به عمق عراق منتشر می‌شود از چالش‌های بزرگ امنیتی رنج می‌برد.
 
انتهای پیام/
https://new.dana.ir/1612405
ارسال نظر
نظرات