شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: دین و اندیشه
ساعت: 18:53 منتشر شده در مورخ: 1399/02/26 شناسه خبر: 1609611
عضو خبرگان رهبری:

امیرالمومنین(ع) در زمینه ساده زیستی در طول تاریخ بی نظیر بودند

امیرالمومنین(ع) در زمینه ساده زیستی در طول تاریخ بی نظیر بودند
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه سرتاسر زندگی امیرالمومنین(ع) برای شیعیان الگو است، گفت: حضرت علی(ع) در زمینه ساده زیستی در طول تاریخ بی نظیر بودند و کسی همانند ایشان وجود ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت‌الله علی اسلامی اظهار داشت: امیرالمومنین(ع) در ابعاد مختلف و جهات گوناگون برای بشریت الگو هستند و بشریت باید برای این مرد آسمانی خضوع کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: یکی از موضوعات محوری دنیا موضوع حقوق بشر و حقوق انسان است، امیرالمومنین(ع) عالی ترین آن را داشتند و در زندگی تطبیق کردند.

وی بیان کرد: پس از اینکه ابن ملجم مرادی به فرق مبارک امام علی(ع) ضربه شمشمیر زد امیرالمومنین(ع) را به منزل بردند، پس از ساعتی ابن ملجم را وارد اتاق کردند و امیرالمومنین(ع) به امام حسن(ع) فرمودند حسن جان به گونه ای با ابن ملجم برخورد کن که اضطراب و تشویش خاطر نداشته باشد چون این شخص مهمان تو است.

امیرالمومنین(ع) عالی ترین جلوه حقوق بشر را ارائه دادند

استاد حوزه علمیه با اشاره به ویژگی های بی نظیر امام علی(ع) عنوان کرد: این سخنان امیرالمومنین(ع) نسبت به قاتل خود است و کسی که به فرق مبارک این امام همام ضربه زده است، از نظر حقوق بشر کدام شخصیت این گونه به قاتل احساس محبت می کند، حقوق بشر موضوع مهم امروز دنیا است و امیرالمومنین (ع) عالی ترین جلوه اش را ارائه کردند و این موضوع در زندگی حضرت علی(ع) تجلی بخش است.


آیت الله اسلامی با تاکید بر اینکه امیرالمومنین(ع) در زمینه ساده زیستی در طول تاریخ بی نظیر بودند و کسی همانند ایشان وجود ندارد، ادامه داد: نخستین مظلوم عالم زندگی بسیار ساده ای داشتند و گاهی غذاهای اعیان در اختیارش می گذاشتند و از آن استفاده نمی کردند و می فرمودند چگونه سیر بخوابم در حالی در حجاز برخی افراد گرسنه هستند.

وی عنوان کرد: پیش از ضربت خوردن امیرالمومنین(ع) یک شب منزل امام حسن(ع) و یک شب منزل امام حسین(ع) بودند و شب های ماه رمضان منزل فرزندانش مهمان بودند، شب نوزدهم منزل ام الکثوم بودند حضرت علی(ع) ذکر توحید و لا حول و لا قوة الّا بالله العلى العظیم گفتند و نگاهی به سفره انداختند و مشاهده کردند شیر و نمک داخل سفره است فرمودند  دخترم چه موقع دیده ای من در سفره این گونه باشم.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امیرالمومنین(ع) نان خشک میل می کردند و ساده زیستی در زندگی و مشی حضرت وجود داشت، امام علی(ع) قصد داشتند برای خود و قنبر پیراهن تهیه کند، قنبر به بازار رفت و یک پیراهن 8 درهم نو و یک پیراهن 4 درهم دسته دوم خریداری کرد و هنگامی که پیراهن ها را آورد پیراهن نو را به آقا امیرالمومنین(ع) داد و پیراهن کهنه را برای خود برداشت.

استاد حوزه علمیه گفت: حضرت علی(ع) قنبر را صدا کردند و فرمودند تو جوانی و احساسات و شادابی و طراوت داری و از من سنی گذشته است و این پیراهن نو برای تو باشد و پیراهن دست دوم را من برمی دارم.

امیرالمومنین(ع) در برابر سنگرهای فساد ایستادگی کردند

آیت الله اسلامی با بیان اینکه سرتاسر زندگی امیرالمومنین(ع) برای شیعیان الگو است، گفت: حضرت علی(ع) در راس حکومت قرار داشت و حاکم 50 دولت بود و در چنین موقعیتی طلحه و زبیر قصد داشتند با توطئه اقدام به رانت خواری کنند و بیت المال را به غارت ببرند ولی امام علی(ع) در برابر افکار پلید این افراد سبک مغز و سنگرهای فساد ایستادگی کردند و فرصت سواستفاده از بیت المال غارتی را به آنها ندادند.

وی گفت: امیرالمومنین(ع) ضمن ساده زیستی بسیار مراقب بودند تا دیگران از بیت المال استفاده نکنند، افتخار می کنیم که پس از رسول خدا سید الاوصیا امیرالمومنین(ع) رهبر جامعه اسلامی و رهبر بشریت است و انشاالله از زیارت و شفاعت این امام همام بهر مند شویم و آموزه های آسمانی آن حضرت را برای خودمان به عنوان سرمشق و الگو قرار داده و به آنها بپردازیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: از افتخارات ما شیعیان است امیرالمومنین(ع) رهبر آسمانی ما هستند و باید همه اعمال، کردار و حرکات ما طبق مرضیات و منویات معصومین(ع) به خصوص امام زمان(عج) باشد، امید داریم هرچه زودتر حضرت مهدی(عج) ظهور کنند و جامعه را پر از عدل و داد کنند.

https://new.dana.ir/1609611
ارسال نظر
نظرات