شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: دین و اندیشه
ساعت: 23:00 منتشر شده در مورخ: 1399/02/25 شناسه خبر: 1609446
آیت الله ممدوحی:

شب‌های قدر فرصتی برای تولد دوباره و توبه از گناهان است

شب‌های قدر فرصتی برای تولد دوباره و توبه از گناهان است
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: شب‌های قدر فرصتی است برای تولد دوباره و از نو شروع کردن آن‌هم برای انسانی که همواره غفلت و گناه وی را وسوسه می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت‌الله حسن ممدوحی با اشاره به اهمیت و جایگاه شب‌های قدر اظهار داشت: نباید این شب‌ها را به‌ راحتی از دست داد.

وی با تاکید بر اینکه عبادت و انجام اعمال شب قدر از هزار ماه عبادت بیشتر است، افزود: شب های قدر در واقع فرصتی است برای تولد دوباره و از نو شروع کردن آن‌هم برای انسانی که همواره غفلت و گناه وی را وسوسه می‌کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: در شب  های قدر دعا و مناجات ویژه‌ای مانند دعای جوشن کبیر سفارش شده است و علاوه بر این مراسم معنوی قرآن به سر گرفتن نیز بسیار سفارش شده است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به لزوم بهره‌مندی از شب‌های پرفضیلت قدر ادامه داد: مؤمنین باید اهل‌بیت (ع) را برای آمرزش و بخشش خودشان بین خود و خداوند واسطه قرار ‌دهند، شب‌های قدر فرصتی برای راز و نیاز و خلوت کردن با خداوند است.

آیت‌الله ممدوحی گفت: سفارش‌های بسیار زیادی از سوی و اهل‌بیت (ع) مبنی بر فضیلت و ارزش‌های بی‌مانند این شب‌ها صورت گرفته است که نشان‌دهنده اهمیت و عظمت این شب‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: شب‌های قدر ایام و لحظاتی است که در آن انسان به درگاه حق‌تعالی پناه می‌برد و از ایشان طلب آمرزش و عاقبت‌به‌خیری می‌کند.

https://new.dana.ir/1609446
ارسال نظر
نظرات