شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:25 منتشر شده در مورخ: 1399/01/22 شناسه خبر: 1598128
مسئول دبیرخانه بین المللی «یزد حسینیه ایران» خبر داد؛

کمک 7 میلیارد تومانی تشکل‌های دینی یزد برای عبور از بحران کرونا

کمک 7 میلیارد تومانی تشکل‌های دینی یزد برای عبور از بحران کرونا
مسئول دبیرخانه بین المللی یزد، از کمک 7 میلیارد تومانی بانیان روضه، موکب‌های اربعین و هیئت‌های عزاداری در شرایط بحران کرونا به افراد در معرض آسیب خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا؛ سیدحسن حسینی با اشاره به ارزش کار تشکل‌های دینی و احساس مسئولیت آنها در بحران‌های مختلف اظهار داشت: این تشکل‌ها از زمان شیوع بیماری کرونا وارد میدان شدند و کمک‌های آنها در قالب‌های مختلف تاکنون ادامه داشته است.

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می شود این کمک‌ها تا زمان عبور از بحران بیماری، افزایش دو برابری داشته باشد، افزود: این کمک‌ها با همکاری سپاه و بسیج و در قالب تجهیز مراکز درمانی و تامین کمبودهای وسایل پزشکی و توزیع بیش از 5 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان شهر یزد انجام شده است.

حسینی با اشاره به اینکه آمار ارائه شده تنها مربوط به شهر یزد است و به طور قطع در مجموعه استان، میزان کمک‌ها بیشتر بوده است، عنوان کرد: این کمک‌ها از سوی بیت شهید صدوقی، موکب الرضا(ع) یزد و هیئت رزمندگان، هیئت های عزاداری و بانیان روضه صورت گرفته است.

مسئول دبیرخانه بین المللی یزد حسینیه ایران ادامه داد: بانیان روضه و هیئت های عزاداری در سال گذشته نیز در همه بحران ها از جمله سیل و زلزله فعال بودند که این مشارکت نشان از شور و شعور حسینی مردم این دیار دارد.

وی یادآور شد: بیشتر هیئت‌های عزاداری و بانیان روضه در طول سال برای کمک به خانواده‌های کم بضاعت به طرق مختلف اقدام می کنند که این کمک ها در کاهش آسیب های اجتماعی بسیار موثر واقع شده است.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1598128
ارسال نظر
نظرات