شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:08 منتشر شده در مورخ: 1399/01/22 شناسه خبر: 1598110
​تجربه‌ای نو در روزهای کرونایی؛

فرهنگ و هنر سیستان و بلوچستان از دریچه مجازی، مهمان خانه‌ها می‌شود

فرهنگ و هنر سیستان و بلوچستان از دریچه مجازی، مهمان خانه‌ها می‌شود
حسین مسگرانی گفت: برنامه های فرهنگی و هنری سیستان و بلوچستان با عنوان "بهاریه" از فردا به مدت یک هفته از طریق شبکه مجازی به مردم استان اهدا می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین مسگرانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: با توجه به دستورالعمل ستاد مبارزه با کرونا مبنی بر عدم برگزاری مراسم تجمعی، برنامه هایی متناسب به شرایط موجود و به مناسبت ماه شعبان در استان طراحی شده است.


وی با بیان این که تولید محتوا در عرصه فضای مجازی یکی از وظایف این اداره کل است، افزود: در این راستا برای شورای اطلاع رسانی و ستاد مبارزه با بیماری کرونا در حوزه رسانه فرهنگی و هنری تولید محتوا شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: بخشی از برنامه های فرهنگی، ادبی، هنری و دینی در قالب شبکه مجازی فرهنگ و هنر سیستان و بلوچستان با عنوان بهاریه از فردا در اینستاگرام و سایر فضاهای مجازی به صورت آنلاین پخش می شود.

به گفته مسگرانی، شعرخوانی، معرفی کتاب، صحبت با نویسندگان، اجرای گروه های سرود و موسیقی و نمایش های طنز با موضوع های مختلف فرهنگی و هنری در اولویت برنامه های بهاریه سیستان و بلوچستان قرار دارد.

وی ادامه داد: تولیدات آرشیوی جشنواره های موسیقی، تئاتر، طنز، سرود، و شعر استان نیز باز خوانی و برای نمایش از طریق شبکه مجازی فرهنک و هنر سیستان و بلوچستان آماده شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به رویکرد اصلی این برنامه ها خاطرنشان کرد: هدف این است که در این فضا که همه در خانه هستند، فرصتی فراهم شود تا از برنامه های فرهنگی و هنری هم بهره مند شوند.

مسگرانی گفت: همچنین روز گذشته به مناسبت ولادت امام زمان (عج) تعدادی از گروه های فرهنگی و هنری استان شامل سرود، موسیقی و نمایش به مجتمع های مسکونی زاهدان اعزام شدند و در مناطق آپارتمان نشین، بدون تجمع به اجرای برنامه های هنری و سرودهای مرتبط با نیمه شعبان پرداختند.

وی افزود: در ماه مبارک رمضان نیز بخش دیگری از برنامه‌ها با رویکرد دینی از جمله قرائت و تفسیر قرآن، گفت و گو با علما و شخصیت های دینی و فرهنگی و هنری مرتبط به صورت آنلاین در اینستاگرام نمایش داده می شود.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1598110
ارسال نظر
نظرات