شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 02:30 منتشر شده در مورخ: 1399/01/22 شناسه خبر: 1598074
معاون دانشجویی وزیر علوم:

برنامه اعزام دانشجویان دکترا به فرصت مطالعاتی کامل محقق نشد

برنامه اعزام دانشجویان دکترا به فرصت مطالعاتی کامل محقق نشد
معاون دانشجویی وزیر علوم گفت: اعزام هزار و ۸۰۰ دانشجوی دکتری به فرصت مطالعاتی داخل و خارج در سال ۹۸ پیش‌بینی شده بود که در عمل هزار و ۲۵۰ نفر اعزام شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجتبی صدیقی معاون دانشجویی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهارداشت: ظرفیت فرصت‌های مطالعاتی دانشجویان دکترا ۶ ماهه اعلام می‌شود و در مجموع طبق برنامه سازمان امور دانشجویان برای سال ۹۸ اعزام هزار و ۸۰۰ نفر دانشجوی دکتری به فرصت مطالعاتی داخل و خارج پیش‌بینی شده بود که به دلیل مشکلاتی از جمله کمبود منابع مالی این برنامه کمتر از پیش‌بینی عملیاتی شد.

وی گفت: در مجموع در سال ۹۸ برنامه اعزام هزار و ۲۵۰ نفر از دانشجویان به فرصت مطالعاتی داخل و خارج از کشور عملی شد که البته برخی دانشجویان از اعزام منصرف می‌شوند و در آخر سال هم شرایط ویژه‌ای در کشور ایجاد شد.

وی گفت: برای تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه فرصت‌های مطالعاتی داخل و خارج دانشجویان دکترا، نیازمند منابع مالی بیشتری بودیم و از این رو از بانک مرکزی درخواست اعتبار جدیدی در این بخش را داشتیم که بتوانیم این برنامه را در نیمه دوم سال ۹۸ عملیاتی کنیم و سهمیه‌های جدیدی را اضافه کنیم که البته این بودجه تامین نشد.

*تهیه برنامه اعزام‌ها در سال ۹۹ 

صدیقی تصریح کرد: برنامه سازمان امور دانشجویان برای اعزام دانشجویان دکتری به فرصت‌های مطالعاتی در سال ۹۹ هنوز نهایی نشده است و در آینده اعلام می‌شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/

 

https://new.dana.ir/1598074
ارسال نظر
نظرات