شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 16:09 منتشر شده در مورخ: 1399/01/21 شناسه خبر: 1597999
عضو فقهای شورای نگهبان :

انقلاب اسلامی پرچم‌دار مهدویت است/ «منتظران» گوشه‌نشین‌ و بی‌تکلیف نیستند

انقلاب اسلامی پرچم‌دار مهدویت است/ «منتظران» گوشه‌نشین‌ و بی‌تکلیف نیستند
عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه انقلاب اسلامی پرچم دار مهدویت است، گفت: در مسیر انتظار آسیب هایی وجود دارد که باید به آن توجه شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت الله علیرضا اعرافی عضو فقهای شورای نگهبان و مدیر حوزه‌های علمیه  طی سخنانی به مناسبت نیمه‌شعبان در مسجد‌مقدس جمکران اظهار داشت: نیمه شعبان بسیار مهم است و دارای اعمال زیادی است.

وی افزود: هنگامی که وارد معارف اهل بیت(ع) می شوید در موضوع انتظار و مهدویت همه حقایق دین جمع شده است، کلمه کوتاهی بر زبان جاری می شود و می‌گوییم "انتظار" ولی این کلمه کوتاه آئینه‌ای است که در دل خود نظام فکری و تمدن بزرگی دارد.

عضو فقهای شورای نگهبان ادامه داد: می توان از کنار کلمه انتظار به سادگی گذشت چون در کنار این کلمه دنیایی وجود دارد، ضمن اینکه انتظار و مهدویت موضوعی انسانی و فطری و دینی است و ادیان توحیدی به آن تاکید دارند.

وی عنوان کرد: هنگامی که وارد معارف اهل بیت(ع) شویم به این موضوع می‌رسیم که بسیار شفاف و جامع تصویر شده ‌و موضوع مهدویت با دل و جان انسان مومن گره خورده است.

عضو فقهای شورای نگهبان هممچنین تصریح کرد: گاهی افرادی انتظار و چشم به راه بودن به امام زمان(عج) را به گونه ای ترسیم کردند که انسان همه کارها را کنار گذشته و منتظر است که تفسیر غلطی است ولی تصویر درستی که در متن روایات آمده و امام راحل و انقلاب اسلامی آن را احیا کردند این است که انتظار موتور محرک جامعه مهدوی است و چشم به راهی منفعل و گوشه‌نشینی بی‌تکلیف نیست بلکه حقیقت انتظار چشم به راهی است.

اعرافی گفت: همه حقایق دین در مقوله انتظار جمع شده است؛ انتظار حرکت بخش و انسان ساز و جامعه ساز است و مهدویت و انتظار در تفکر اهل بیت(ع) مقوله بسیار عظیمی است و هنگامی که میگوییم انتظار یعنی منتظر امامی هستیم که در حال حاضر حضور دارد.

وی بیان کرد: در جامعه منتظر اغنیا به فقرا کمک کنند و جامعه ای عابد، صالح، مجاهد و تلاش گر در راه خدا است و در راویات به آن تاکید شده است و باید به این مقوله مهدویت توجه شود.

عضو فقهای شورای نگهبان ادامه داد: انقلاب اسلامی پرچم دار مهدویت است؛ در مسیر انتظار آسیب هایی وجود دارد که باید به آن توجه شود، برخی افراد سخنان سطحی راجع انتظار مطرح می کنند، همه ما باید در مسیر انتظار و امام زمان(عج) به خوبی ایفای نقش کنیم.

وی اظهار داشت: امیداریم به برکت این نور عالم تاب بشریت از همه مشکلات رهایی پیدا کرده و خطر و مشکلات از امت اسلام و ملت قهرمان ایران دفع شود و رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت ایران مصون و محفوظ بماند و شاهد ظهور امام زمان(عج) باشیم.

انتهای پیام/

 

https://new.dana.ir/1597999
ارسال نظر
نظرات