شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 11:57 منتشر شده در مورخ: 1399/01/20 شناسه خبر: 1597605
مقصودی در صحن علنی مجلس:

دولت با واردات بی‌رویه رقیب کشاورزان واقعی کشور شده است

دولت با واردات بی‌رویه رقیب کشاورزان واقعی کشور شده است
نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب درمجلس با بیان اینکه دولت با واردات بی‌رویه عملاً رقیب کشاورزان واقعی کشور شده است گفت: یکی از مشکلات اساسی کشاورزی و دامداری در کشورمان، سرکوب کشاورز و دامدار در تولید است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از فارس حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه) پارلمان در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی جهاد کشاوری و در مخالفت با وی اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی با خیل عظیمی از کشاورزان و دامداران در ارتباط است اما به این مسئله توجه ندارد که کشاورزان و دامداران مشکلات عدیده‌ای دارند و دلالان و سودجویان جای این افراد را گرفته‌اند و خاوازی باید بگوید چه برنامه‌ای برای حذف سودجویان و دلالان این وزارتخانه دارد.

وی افزود: وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی باید توضیح دهد که چه برنامه‌ای برای استفاده کشاورزان واقعی از بانک کشاورزی دارد چرا که بانک کشاورزی به نام کشاورزان است اما معمولاً دلالان و سودجویان از آن منتفع می‌شوند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: دولت با واردات بی‌رویه عملاً رقیب کشاورزان واقعی کشور شده است و یکی از مشکلات اساسی کشاورزی و دامداری در کشورمان، سرکوب کشاورز و دامدار در تولید است که باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد و راهکارهایی برای حل آن اندیشیده شود.

مقصودی در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: برنامه‌های قبلی در طول ۴۰ سال گذشته برای مدیریت این وزارتخانه منسوخ است و امروز شاهد نوسانات بسیار زیاد در قیمت محصولات کشاورزی هستیم که این وضعیت باعث شده کشاورز و دامدار ندانند که چه محصولی را کشت کنند لذا باید از کشاورزان و دامداران حمایت شود.

وی با اشاره به اینکه حال و روز وزارت جهاد کشاورزی وخیم است، بیان کرد: حجتی وزیر سابق جهاد کشاورزی نتوانست در هیئت دولت، حق کشاورز و دامدار را بگیرد و عملاً لابی‌گر خوبی برای آنان در هیئت دولت نبود که باید وزیر بعدی جهاد کشاورزی حمایت‌های بیشتری از کشاورزان و دامداران داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: امور بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صنعت، معدن و تجارت منتقل شده و این مسئله آسیب بسیار زیادی به کشاورزان و دامداران زده است که وزیر آتی جهاد کشاورزی باید برنامه عملی و واقعی برای حل این معضل و همچنین نوسازی قنوات تخریب شده و باغ‌های فرسوده داشته باشد.

مقصودی تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی مشکلات گوناگونی چون انحصار در واردات و صادرات محصولات کشاورزی و حذف برخی از محصولات کشاورزی از سفره مردم را دارد و باید وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی برنامه مشخصی برای حل این مشکلات داشته باشد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی بخش پایانی سخنانش عنوان کرد که کشاورزی یارانه زیادی را برای تأمین معیشت مردم دریافت می‌کند اما سهم کشاورزان و تولیدکنندگان محصولات کشاورزی از دسترنجشان همواره قابل توجه نبوده است.

انتهای پیام/ک

https://new.dana.ir/1597605
ارسال نظر
نظرات