شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 18:46 منتشر شده در مورخ: 1399/01/18 شناسه خبر: 1597060
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز:

4 هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌های البرز بستری شده‌اند

4 هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌های البرز بستری شده‌اند
حسین کریم گفت: در ابتدای شیوع کرونا روزانه یک هزار نفر به بیمارستان های استان البرز مراجعه می کردند اما در حال حاضر روزانه 600 الی 700 مراجعه به بیمارستان ها داریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز ظهر امروز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: تا کنون بیش از 4 هزار نفر با علائم قطعی و مشکوک کرونا در بیمارستان های استان بستری شده اند و 80 درصد افراد مبتلا هیچگونه علامتی از بیماری ندارند، البته تا کنون 75 درصد جمعیت البرز غربال گری کرونا شده اند. 

حسین کریم با اشاره به اینکه ظرفیت تخت های بیمارستانی به یک سوم نرسیده و همچنان 100 تخت نقاهتگاه های البرز بدون استفاده مانده است، افزود: تا کنون به نقاهتگاه های البرز نیازی پیدا نکرده ایم و باید در ۲ ماه آینده پیشگیری ها و مراقبت ها بیشتر شود تا به فصل تابستان برسیم  و با مدیریت صحیح و کمترین مشکل  از بحران پیش رو عبور  کنیم. 
 
وی به فوت 207 نفر در البرز به دلیل ابتلا به ویروس کرونا اشاره کرد و اظهار داشت: در ابتدای شیوع کرونا روزانه یک هزار نفر به بیمارستان های استان مراجعه می کردند اما در حال حاضر روزانه 600 الی 700 مراجعه به بیمارستان ها داریم و تعداد بیماران بستری شده از 500 نفر به 430 نفر کاهش پیدا کرده است. 
 
کریم سن ابتلای افراد به کرونا را در روزهای نخست 50 الی 60 سال و فوتی ها را 70 سال اعلام  کرد و با اشاره به اینکه در حال حاضر به سن فوتی ها 10 سال اضافه شده است، تصریح کرد: متاسفانه در سطح کشور 90 کادر درمانی بر اثر کرونا فوت شده اند اما در استان البرز هیچگونه فوتی از کادر پزشکی و بهداشت و درمان به ثبت نرسیده است. 
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز در خاتمه با اشاره به اینکه مراقبت ها باید در اردیبهشت و خراد بیشتر شود، گفت: حساس شدن مردم به کرونا و فاصله گذاری اجتماعی 2 استراتژی است که باید برای پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا باید مورد توجه عموم قرار گیرد، البته در فصل گرما شیوع این ویروس کمتر خواهد بود و ابتلای کمتر افراد در استان های جنوبی مصداق این مسئله است.
 
 
انتهای پیام/
https://new.dana.ir/1597060
ارسال نظر
نظرات