شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 18:00 منتشر شده در مورخ: 1399/01/18 شناسه خبر: 1597005
بزرگترین تولیدکننده برنج جهان در هراس کمبود موادغذایی؛

مقامات چین احتکار حبوبات را ممنوع کردند

مقامات چین احتکار حبوبات را ممنوع کردند
مقامات چین بزرگترین مصرف کننده و تولیدکننده برنج در جهان پس از ممنوعیت اخیر در فروش صادرات جدید از سوی ویتنام که نگرانی هایی در عرضه جهانی ایجاد کرد، از شهروندان خواستند تا غلات و حبوبات را احتکار نکنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ مقامات چین بزرگترین مصرف‌کننده و تولیدکننده برنج در جهان پس از ممنوعیت اخیر در فروش صادرات جدید از سوی ویتنام که نگرانی هایی در عرضه جهانی ایجاد کرد، از شهروندان خواستند تا غلات و حبوبات را احتکار نکنند.

به گزارش بلومبرگ، "وِی بایگانگ" یک مقام وزارت کشاورزی گفت: "کشور ذخایر کافی برنج و گندم برای 1 سال مصرف را دارد، در حالی که صادرات غلات و حبوبات تنها حدود 2 درصد از مصرف داخلی است. منابع بازار داخلی فراوان است و هیچ نیازی به احتکار نیست."

به گفته "شین یویون" یک مقام با مدیریت ذخائر ملی موادغذایی و استراتژیک گفت: "چین هفته گذشته منابع خود را در فروش عادی دولت به 3 میلیون تن گندم و 1.2 میلیون تن برنج افزایش داد. در حالی که پس از فروش نزدیک به 3 میلیون تن در ماه فوریه، دولت به فروش دانه ذرت از انبارها ادامه خواهد داد."

"وِی" افزود: "این کشور که همچنین واردکننده برتر سویا در جهان است از نزدیک وضعیت لجستیکی در برزیل، آرژانتین و آمریکا را زیر نظر خواهد داشت و به منظور کاهش اختلالات احتمالی در حمل و نقل ها به دلیل همه گیری کروناویروس با این تأمین کنندگان هماهنگ خواهد شد.

او اظهار داشت که با افزایش محموله ها در ماه مارس، روند صادرات سویای برزیلی به چین همچنان عادی است. این کشور آسیایی به احتمال زیاد واردات سویا از آمریکا را نیز به عنوان بخشی از معامله تجاری یک مرحله ای افزایش می دهد. دانه های سویا به عنوان روغن خوراکی برای پخت و پز و خوراک حیوانات استفاده می شود.

 

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1597005
ارسال نظر
نظرات