شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 20:53 منتشر شده در مورخ: 1398/12/08 شناسه خبر: 1586158

نماز جمعه شهرستان‌های استان تهران فردا برقرار است

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران گفت: نماز جمعه ۹ اسفندماه در شهرستان‌های استان تهران با تمهیدات لازم برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محمود سیاح مسؤول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران در گفت‌وگویی اظهار داشت: اصل بر برگزاری نماز جمعه است مگر آنکه وزارت بهداشت در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا طبق تحقیقات کارشناسی نقاطی را برای تعطیلی اعلام کند.

وی در خصوص برگزاری نماز جمعه ۹ اسفند در شهرهای استان تهران خاطرنشان کرد: درصورتی که وزارت بهداشت نقاطی را برای تعطیلی نماز جمعه مشخص کند، ما نیز اصراری بر برگزاری نداریم و تمهیدات لازم انجام خواهد شد.

مسؤول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران ادامه داد: نماز جمعه فردا در شهر تهران و تعدادی از مراکز استان‌ها لغو شده است اما در مورد شهرستان‌های استان، وزارت بهداشت تا این لحظه چیزی اعلام نکرده است.

حجت الاسلام سیاح تصریح کرد: احتمال دارد تا پایان شب تعطیلی نماز جمعه در برخی شهرها اعلام شود اما تا این لحظه اصل با برگزاری است ضمن آنکه در مصلی‌هایی که در آن نماز جمعه برقرار می‌باشد تهمیداتی انجام شده است.

وی با بیان اینکه ضدعفونی کلیه صحن‌ها، سرویس‌های بهداشتی، وسایل نقلیه عمومی و همه نقاطی که مردم با آن ‌ممکن است ارتباط داشته باشند ضد عفونی شده است، افزود: در نماز جمعه این هفته خطبه‌ها خلاصه و کوتاه و کیسه‌های نایلون تمیز توزیع می‌شود و سایر تمهیدات بهداشتی رعایت خواهد شد.

مسؤول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران در پایان با اشاره به اینکه مرجع رسمی برای اعلام لغو برگزاری نماز جمعه، شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور است، تأکید کرد: در هر شهرستان که لازم باشد فرماندار با مشورت و جمع‌بندی با شورای تأمین، استانداری و وزارت بهداشت را در جریان قرار می‌دهند و در صورت تشخیص وزارت بهداشت، شورای سیاست گذاری ائمه جمعه تعطیلی نماز را اعلام می‌کند.

انتهای پیام/

 

https://new.dana.ir/1586158
ارسال نظر
نظرات