شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:59 منتشر شده در مورخ: 1398/12/08 شناسه خبر: 1586018
سرپرست پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان؛

برخورد قاطع با شایعه پراکنان در فضای مجازی/شهروندان اخبار را از مراجع رسمی پیگیری کنند

برخورد قاطع با شایعه پراکنان در فضای مجازی/شهروندان اخبار را از مراجع رسمی پیگیری کنند
سرپرست پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان گفت: تعدادی از شایعه پراکنان در فضای مجازی استان دستگیر و تعدادی دیگر نیز شناسایی شده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ حسن کیخا در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با تاکید بر برخورد با شایعه پراکنان در فضای مجازی، بیان کرد: از ابتدای انتشار خبر شیوع کرونا در کشور شاهد افزایش شایعات در با این موضوع در فضای مجازی بودیم که در همین راستا برخورد جدی با این افراد در دستور کار پلیس فتا سیستان و بلوچستان قرار گرفت.

وی افزود: در همین رابطه تعدادی از افرادی که در فضای مجازی استان اقدام به انتشار اخباری کذب درباره کرونا و ابتلای چند نفر در مناطق مختلف سیستان و بلوچستان کرده بودند دستگیر شده و تعدادی دیگر نیز شناسایی شده اند که به زودی با آنان برخورد خواهد شد.

سرپرست پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه شهروندان باید در فضای مجازی هوشیار باشند، گفت: برخی از افراد با علم به انجام جرم اقدام به شایعه پراکنی کرده و به دنبال ایجاد تنش در جامعه هستند و برخی نیز تنها برای خودنمایی و یا از روی ناآگاهی از اصل موضوع شایعات دیگران را نشر می دهند، که این افراد نیز در این جرم و شایعه پراکنی همدست می شوند.

 وی ادامه داد: پلیس فتا با جدیت پیگیر شایعات در فضای مجازی هستند و با هرگونه التهاب آفرینی و شایعه پراکنی با جدیت برخورد خواهد کرد.

کیخا در پایان با درخواست از شهروندان برای پیگیری اخبار از مراجع رسمی، تصریح کرد: شهروندان نباید به مطالب و شایعات موجود در فضای مجازی توجه کرده و تنها به اخبار رسمی از مراجع شناخته شده توجه کرده و خود نیز به هیچ عنوان اخباری که در شبکه های اجتماعی می بینند را منتشر نکنند.
 
انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1586018
ارسال نظر
نظرات