شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:46 منتشر شده در مورخ: 1398/12/08 شناسه خبر: 1586005
آغاز بادهای سرد شمالی در سیستان و بلوچستان؛

طوفان غلظت غبار در هوای زابل را به 22 برابر حد مجاز رساند

طوفان غلظت غبار در هوای زابل را به 22 برابر حد مجاز رساند
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش بادهای سرد شمالی که از صبح امروز در پنج شهرستان شمالی استان آغاز شده، منجر به خیزش گردوخاک و افزایش غلظت ذرات معلق در هوای این شهر به 22 برابر حد مجاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن حیدری در گفت و گو با عصرهامون، اظهار داشت: هم اکنون میانگین سرعت وزش باد در زابل 72 کیلومتر بر ساعت است که گردوخاک حاصل از آن شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به 300 متر کاهش داده است.

وی افزود: گردوخاک موجود در هوا سبب افزایش غلظت ذرات معلق در هوای زابل به 3هزار و 270 میکروگرم بر مترمکعب، معادل 22 برابر حد مجاز شده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در مورد آخرین وضعیت بادهای جنوبی در زاهدان و نواحی مرکزی استان نیز گفت: سرعت وزش باد در نصرت آباد زاهدان نیز به 25 متر بر ثانیه معادل 90 کیلومتر بر ساعت رسید که شعاع دید افقی را به 300 متر کاهش داد.

حیدری تصریح کرد: سرعت وزش باد شدید که از دیروز در زاهدان آغاز شده نیز به 72 کیلومتر بر ساعت رسید و ضمن خیزش گردوخاک، شعاع دید افقی در محدوده فروردگاه زاهدان را به 5 هزار متر کاهش داد.

وی افزود: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی انتظار می رود امروز وزش بادهای جنوبی فعال در نواحی مرکزی استان فروکش کند.

انتهای پیام

https://new.dana.ir/1586005
ارسال نظر
نظرات