شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:53 منتشر شده در مورخ: 1398/12/08 شناسه خبر: 1585963
بی‌قراری آفتاب در جنوب شرق؛

میرجاوه با دمای 34 درجه گرمترین شهر کشور در شبانه‌روز گذشته

میرجاوه با دمای 34 درجه گرمترین شهر کشور در شبانه‌روز گذشته
معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته میرجاوه در جنوب شرق زاهدان با دمای 34.2 درجه سلسیوس گرمترین شهر کشور شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمود دیانتی در گفت و گو با عصرهامون، اظهار داشت: با تشدید جریانات جنوبی در شبانه روز گذشته و تشدید روند افزایش دما در استان، بیشینه دمای میرجاوه در جنوب شرق شهرستان زاهدان به 34.2 درجه سلسیوس رسید و گرمترین شهر کشور شد.

وی افزود: پس از میرجاوه راسک و شهداد با دمای 34، ایرانشهر 33.7، قصرقند 33.2 و زهک با دمای 32.1 گرمترین شهرهای کشور در شبانه روز گذشته بودند.

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های عددی از امروز روند کاهش موقتی دما ابتدا در شمال استان و سپس در سایر نواحی مرکزی استان آغاز می شود.

دیانتی گفت: پیش بینی می شود دمای هوای استان بین 7 تا 12 درجه سلسیوس کاهش یابد و مجدد از روز شنبه روند افزایش دما در استان حاکم شود.

وی در ادامه به وزش بادهای شدید جنوبی در استان اشاره کرد و گفت: انتظار می رود امروز وزش بادهای جنوبی فعال در نواحی مرکزی استان فروکش کند.

این مسئول خاطرنشان  کرد: وزش بادهای شدید و سرد شمالی در شمال استان نیز آغاز شده که  سبب کاهش دید افقی در این نواحی شده است.انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1585963
ارسال نظر
نظرات