شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 09:09 منتشر شده در مورخ: 1398/12/07 شناسه خبر: 1585573

تمدید یک ساله تحریم‌های شورای امنیت علیه یمن

تمدید یک ساله تحریم‌های شورای امنیت علیه یمن
تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل علیه یمن به مدت یک ساله دیگر تمدید شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناتولی، شورای امنیت سازمان ملل روز سه شنبه طرح انگلیس درباره تمدید تحریم‎های بین المللی تحمیلی علیه یمن را به مدت یک سال کامل تمدید کرد.

بر اساس این گزارش، این طرحی که پیش نویس آن را انگلیس تهیه کرده، مورد موافقت 13 کشور از میان 15 کشور عضو شورای امنیت قرار گرفته است و روسیه و چین به آن رای ممتنع دادند.

در همین ارتباط، خبرگزاری فرانسه گزارش داد که قبل از تمدید این تحریم‌ها، روسیه تهدید کرده بود که هرگونه قطعنامه‌ای را که در آن حتی به طور ضمنی به ایران اشاره شده باشد، وتو می‌کند.

«کارن پیرس» نماینده دائم انگلیس در سازمان ملل در سخنرانی خود در نشست شورای امنیت از روسیه و چین به دلیل امتناع از دادن رای موافق به این طرح انتقاد کرد.

وی از اینکه این طرح موافقت همه اعضا را به همراه نداشته، ابراز تاسف کرد و گفت: به نظر من برخی کشورهای عضو (روسیه و چین) با استفاده از حق وتو به دنبال تحقق اهداف خاص خود هستند .

روسیه و چین در کنار کشورهایی مانند آمریکا، فرانسه و انگلیس از حق وتو برای منع صدور قطعنامه‌ای که اجرای آن موافقت همه این کشورها را می‌طلبد، برخوردارند.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1585573
ارسال نظر
نظرات