شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:43 منتشر شده در مورخ: 1398/12/07 شناسه خبر: 1585572
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل:

بیمارستان تنفسی، آماده ارائه خدمات به بیماران مشکوک به کرونا/ شست وشوی دست ها تنها راه پیشگیری است

بیمارستان تنفسی، آماده ارائه خدمات به بیماران مشکوک به کرونا/ شست وشوی دست ها تنها راه پیشگیری است
هادی میرزایی گفت: تنها راه جلوگیری از این بیماری برای شهروندان رعایت کردن بهداشت فردی ، و دوری کردن از مکان های پر تجمع است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هادی میرزایی در گفت و گو با عصرهامون گفت: کرونا ویروس جدید همانند علائم ویروس سرماخوردگی و آنفولانزا دارد که تنگی نفس هم به آن اضافه می شود.

وی افزود: تب، سردرد ، سرفه های خشک ، تنگی نفس ، آبریزش بینی و کوفتگی بدن از علائم این بیماری است.

میرزایی خاطرنشان کرد: این ویروس از خانواده آنفولانزا است که مرحله به مرحله جهش یافته و برای اولین باز از بازار شهر ووهان چین پخش شده است.

وی اظهار داشت: میزان مرگ و میر این بیماری بسیار کمتر از سایر بیماری هاست چرا که تنها سه درصد از بیماران جان خود را در این نوع بیماری از دست خواهند داد، افراد مسن و بیماران ریوی نیز در برابر این بیماری ضعیف تر از سایر افراد هستند.

وی بیان داشت: استفاده از ماسک برای همه افراد لازم نیست و تنها افرادی باید از ماسک های فیلتر دار استفاده کنند که در معرض بیماری و یا با فرد بیمار در تماس هستند استفاده کنند.

میرزایی تصریح کرد: شهروندان از دست دادن و رو بوسی کردن جداً خودداری کنند و همچنین بعد از هر بار عطسه و سرفه دستمال را در سطل آشغال معدوم کنند.

وی همچنین گفت: تنها راه جلوگیری از این بیماری برای شهروندان رعایت کردن بهداشت فردی ، و دوری کردن از مکان های پر تجمع است.

رئیس اداره دانشگاه علوم پزشکی زابل خاطرنشان کرد: از طریق رسانه ها و بنر های نصب شده در سطح شهر در حال آموزش به مردم هستیم تا همانند بیماری آنفولانزا بتوانیم از این ویروس نیز پیشگیری کنیم.

وی ادامه داد: همچنین در صورت مشاهده بیماران مشکوک، فرد به بیمارستان تنفسی زابل انتقال داده خواهد شد.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1585572
ارسال نظر
نظرات