شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:40 منتشر شده در مورخ: 1398/12/05 شناسه خبر: 1585093
سرپرست پلیس راهور استان یزد:

افزایش تصادفات فوتی در استان یزد 63درصدی شد

افزایش تصادفات فوتی در استان یزد 63درصدی شد
سرهنگ محمدرضا زارع گفت:سه شنبه، پنجشنبه و جمعه ها شاهد بیشترین آمار تصادفات در یزد هستیم که آخر هفته ها به دلیل خلوتی شهر و بالارفتن سرعت هاست اما هنوز دلیل بالا بودن تصادفات در سه شنبه ها معلوم نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، سرهنگ محمدرضا زارع سرپرست پلیس راهور استان یزد در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه نقش رسانه در فرهنگ ترافیکی اثر گذار بوده اظهار کرد: اگر پلیس و دستگاه های مختلف در کاهش حوادث و یا بهبود فرهنگ ترافیکی توفیقی داشته نقش رسانه در آن پررنگ است و امیدواریم همکاری رسانه ها در آینده هم ادامه داشته باشد.

سرهنگ زارع در خصوص ترافیک شهری یزد گفت: ترافیک یزد، یک ترافیک بیمارگونه ای است که مدت هاست مردم این دیار را آزار می دهد و نتیجه ادامه این ترافیک، حوادث ترافیکی است.

*پشت هر بی نظمی ترافیکی یک تصادف است

سرپرست پلیس راهور استان یزد با بیان اینکه پشت هر بی نظمی ترافیکی یک تصادف است افزود: اگر امروز در خیابانی شاهد بروز حوادث ترافیکی هستیم بخاطر این است که در ترافیک آن دچار بی نظمی است، مطمئنا نظم ترافیکی ضمن کاهش تصادفات رضایت مردم را هم در پی خواهد داشت.

وی نحوه رانندگی برخی ها را در یزد تهاجمی عنوان کرد و ادامه داد: رانندگی تدافعی، آرام و کم تخلف است اما در یزد شاهد رانندگی تهاجمی هستیم که عمدا منجر به فوت می شود.

*رانندگان پرخطر در یزد زیر ذره بین بازرسان نامحسوس

سرهنگ زارع با اشاره به تدابیر پلیس برای برخورد و توقیف رانندگان پرخطر ابراز کرد: پلیس با راه اندازی سامانه پیامکی رانندگان پر خطر را شناسایی می کند، مسئولین، بازرسان نامحسوس و برخی معتمدین پلیس را در شناسایی رانندگان پر خطر همراهی می کنند که با مشخص شدن مشخصات پیامکی به راننده پیامک می شود تا خود را به پلیس راهور معرفی کند.

وی در خصوص این سامانه گفت: تاکنون 300 فقره پیامک به رانندگان پر خطر ارسال شده که از این تعداد 89 دستگاه خودرو توقیف شده، و تعدادی هم با توقیف سیستمی یا اخذ تعهد شده است.

سرپرست پلیس راهور استان یزد سامانه شهربین را یکی از تدابیر برای برخورد با رانندگان پر خطر معرفی کرد و افزود: در نرم افزار شهربین که با کمک شهرداری یزد طراحی شده قسمتی برای قبت تخلفات رانندگی است که شهروندان می توانند از تخلفات عکس و فیلم بگیرند و برای پلیس ارسال کنند.

سرهنگ زارع راه اندازی گشت های نامحسوس در سطح شهر با همکاری شهرداری برای برخورد با رانندگان پر خطر خبر داد و گفت: در معابری که حوادث بیشتری شاهد هستیم این گشت های نامحسوس با رویکرد  توقیف رانددگان پر خطر حضور دارند.

*ایجاد بانک اطلاعاتی رانندگان مقصر در تصادفات جرح و فوت

وی با بیان اینکه برابر دستور دادستانی خودرو رانندگان پر خطر یک ماه تا سه ماه بنا به خطر ایجاد شده  در توقیف پلیس خواهد بود تصریح کرد: بانک اطلاعاتی رانندگان مقصر که در تصادفات فوتی و جرحی نقش داشته اند ایجاد شده و مشخصات آن ها در این نرم افزار درج می شود که برابر دستور دادستانی در صورت رانندگی پر خطر تا 6 ماه خودرو آن ها در توقیف پلیس خواهد بود.

این مسئول با تاکید بر اینکه رانندگان برای دریافت پیامک ثبت جرایم رانندگی حتما باید سامانه پیامکی را فعال کنند اذعان کرد: رانندگان پیامک جرایم تخلفات را دریافت نمی کنند با مراجعه به مرکز تعویض پلاک ضمن بروزرسانی مشخصان خودشان مانند شماره تلفن، حتما سامانه پیامکی را فعال کنند که نیاز به وقت زیادی هم ندارد.

*افزایش 63درصدی تصادفات فوتی در تصادفات ترافیکی یزد

سرهنگ زارع با بیان اینکه تصادفات فوتی تاکنون نسبت به سال گذشته 63 درصد افزایش داشته است اظهار کرد: از این میزان تلفات جانی، 32درصد مربوط به عابرین پیاده، 49درصد مربوط به راکبین موتورسیکلت، 17 درصد رانندگان و سرنشینان سورای، 1 درصد وانت بار بوده است.

وی با بیان اینکه جنسیت متوفیان حوادث رانندگی شهری در سال جاری 17درصد زنان و 83درصد مربوط به مردان بوده است تاکید کرد: در کل استان تاکنون بنا بر امار پزشکی قانونی 102 نفر در حوادث ترافیکی جان خود را از دست داده اند که از لحاظ سنی، عابرین پیاده با رنج سنی 50 سال به بالا بیشترین آمار مرگ را بع خود اختصاص داده اند.

این مسئول افزود: بیشترین فوتی مربوط به موتورسواران برای رنج سنی 20 تا 30 سال بوده است و حتی در بین آمار کشته شدگان افرادی با سن 12 تا 16 سال هم دیده می شود.

*سه شنبه‌های تصادفی در یزد!

زارع گفت: سه شنبه، پنجشنبه و جمعه ها شاهد بیشترین آمار تصادفات در یزد هستیم که آخر هفته ها به دلیل خلوتی شهر و بالارفتن سرعت هاست اما هنوز دلیل بالا بودن تصادفات در سه شنبه ها معلوم نیست.

وی با اشاره به افزایش 27 درصدی آمار مجروحین در تصادفات ترافیکی استان یزد افزود: 5هزار و 279 نفر در حوادث ترافیکی یزد مجروح و مصدوم شدند که 3 هزار و 551 مورد ان مربوط به شهر یزد است.

وی با اشاره به محدودیت های ترافیکی ایام عید توروز در یزد تاکید کرد: خیابان کاشانی تقاطع آبشاهی از 20 اسفند ماه تا 20 فرودین به مدت یک ماه مسدود است و امکان هیچ گردش در تقاطع نخواهد بود.

سرهنگ زارع ادامه داد: در همین تاریخ خیابان سلمان فارسی از پشت میدان امیرچخماق تا تقاطع شهدا مسدود است و خیابان قیام و خیابان فرخی با همکاری 20 نیروی بسیجی پارک ممنوع می شود.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1585093
ارسال نظر
نظرات