شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 11:37 منتشر شده در مورخ: 1398/12/05 شناسه خبر: 1584986
افشای توافق هسته‌ای پنهانی انگلیس و آمریکا؛

مردم انگلیس دولت خود را سگ دست‌آموز واشنگتن خواندند

مردم انگلیس دولت خود را سگ دست‌آموز واشنگتن خواندند
انگلیس‌های خشمگین پس از افشای سهوی اینکه انگلیس بی سر و صدا توافق تسلیحات هسته ای با آمریکا را امضاء و از گفتگوهای عمومی جلوگیری کرده، دولت خود را به سگ دست آموز شدنِ واشنگتن متهم کرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ معامله پنهانی انگلیس برای خرید کلاهک هسته ای از آمریکا بدون رضایت پارلمان فاش شد.

انگلیس های خشمگین پس از افشای سهوی اینکه انگلیس بی سر و صدا توافق تسلیحات هسته ای با آمریکا را امضاء و از گفتگوهای عمومی جلوگیری کرده، دولت خود را به سگ دست آموز شدنِ واشنگتن متهم کرده اند.

پنتاگون اخیرا فاش کرد که انگلیس به منظور جایگزینی Trident (برنامه هسته ای داخلی خود) با خرید کلاهک های هسته ای آمریکا موافقت کرده است.

 

 

این معامله منجر به تعجب قانونگذاران انگلیس که بارها تسلیحات هسته ای را مخفی کرده بودند، شد.

انتظار می رود هزینه این توافقنامه که شامل فناوری استفاده شده آمریکا در کلاهک پرتاب شونده دریایی W93 است میلیاردها پوند باشد.

سخنگوی وزارت دفاع انگلیس با بیان اینکه این کشور رابطه دفاعی قدرتمندی با آمریکا دارد و همچنان به داشتن توانایی های هسته ای سازگار با فناوری آمریکا متعهد است از اظهار جزئیات این توافق امتناع ورزید.

در حالی که عده ای از این توافق پنهانی به خاطر اطمینان از توانایی های بازدارندگی هسته ای ناتو استقبال کردند، این اقدام از سوی احزاب مخالف زیر سؤال رفت.

"اِد دِیوی" رهبر فعال دموکرات های لیبرال گفت که این امر شوک برانگیز بود که انتقال فناوری گران قیمت بدون هیچ مشورت و بررسی انجام شده است.

او دولتِ محافظه کار انگلیس (توری) را مورد سرزنش قرار داد و گفت که جانسون به شدت مانند فردی زودباور و ساده لوح در دستان ترامپ است.

"استوارت مک‌دونالد" نماینده مجلس که به عنوان سخنگوی دفاعی حزب ملی اسکاتلند خدمت می کند گفت که "بِن والاس" وزیر دفاع باید در مجلس حضور یابد و پاسخگوی این پنهانکاری پشت پرده باشد.

 

 

"داگلاس چاپمن" عضو حزب ملی اسکاتلند (SNP) به آمریکا و انگلیس به خاطر صرف وقتِ بسیار زیاد هشدار داد و ادعا کرد که اسکاتلند به زودی استقلال خود را به دست خواهد آورد.

یک مقام حزب سبز سرخوردگی مشابهی ابراز داشت و این واقعه را نمونه ای از چگونگی احساس در یک دموکراسی شکست خورده توصیف کرد.

نظرات مشابهی در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

یکی از کاربران توئیتر گفت: "ما واقعا 51 امین ایالت آمریکا هستیم."

اظهارنظر دیگر این است که انگلیس از دید ارتش آمریکا چیزی بیشتر از یک هواپیمای حامل بی حرکت به منظور تحقق اهداف خاص آنها (ارتش آمریکا) نیست.

 

 

برخی به شوخی اظهار داشتند که برنامه مخفیانه چیز غیر عادی نیست.

پاسخ یکی از کاربران مربوط به روابط دو جانبه نزدیک میان واشنگتن و لندن: "این بهای روابط ویژه است!"

 

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1584986
ارسال نظر
نظرات