شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 17:16 منتشر شده در مورخ: 1398/12/01 شناسه خبر: 1583824
نتانیاهو:

هزاران واحد مسکونی جدید در قدس شرقی احداث می‌کنیم

هزاران واحد مسکونی جدید در قدس شرقی احداث می‌کنیم
نخست وزیر رژیم صهیونیستی ادعا کرد که تا دو هفته پیش از انتخابات پارلمانی، هزاران واحد و شهرک‌‌ صهیونیست‌نشین جدید در قدس شرقی احداث خواهند کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز پنجشنبه از تلاش این رژیم برای گسترش شهرک‌های صهیونیست‌نشین خبر داد.

روزنامه الکترونیکی رأی الیوم گزارش داد که تا دو هفته پیش از انتخابات پارلمانی، هزاران واحد و شهرک‌‌ صهیونیست‌نشین جدید در قدس شرقی احداث خواهند کرد.

وی همچنین ادعا کرد که مسئولان این رژیم قصد دارند دو هزار و دویست واحد مسکونی جدید را در شهرک «بنیت» واقع در ارتفاعات «ابوغنیم» احداث کنند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پایان مدعی شد که مسئولان صهیونیست موافقت کرده‌اند «یک شهرک جدید احداث شود که شامل هزاران منزل در منطقه "جفعات هاماتوس" [واقع در شرق بیت‌المقدس] خواهد بود».

خبرگزاری فرانسه سه‌شنبه هفته جاری گزارش داد که وزارت مسکن این رژیم، طرحی تدوین کرده که بر اساس آن، ۹ هزار واحد مسکونی دیگر در اراضی فلسطین احداث کنند.

بنا بر این گزارش، صهیونیست‌ها قصد دارند این شهرک‌های صهیونیست‌نشین را در قلب قدس اشغالی و محله‌های مردم فلسطین احداث کنند.

این شهرکهای صهیونیستی از نظر حقوق بین‌الملل غیر قانونی هستند، ولی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پاییز گذشته مدعی شد که از این منظر، به این شهرکها نگاه نمی‌کند.

بیش از ۶۰۰ هزار شهرک‌نشین صهیونیست در کرانه باختری و قدس در میان سه میلیون فلسطینی اقامت دارند.

در همین ارتباط، رئیس شرکت برق رژیم صهیونیستی امروز پنجشنبه خبر داد که با توجه به احتمال افزایش شهرک‌نشینان صهیونیست پس از الحاق شهرکهای کرانه باختری، یک طرح تأمین برق تدوین کرده است.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1583824
ارسال نظر
نظرات