شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:20 منتشر شده در مورخ: 1398/11/20 شناسه خبر: 1580756
مبارز انقلابی جاجرم عنوان کرد؛

معلمان و دانش‌آموزان پیشتازان مبارزات انقلابی جاجرم

معلمان و دانش‌آموزان پیشتازان مبارزات انقلابی جاجرم
یکی از مبارزین انقلابی شهرستان جاجرم با بیان اینکه در دوران قبل انقلاب حال و هوای شهر ما متاثر از کل کشور بود، گفت: تظاهرات مختلفی که در کشور برگزار می شد در جاجرم هم وجود داشت و با همان شور و شوق مخالفت خود را با رژیم منحوس پهلوی اعلام می کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک، مردم جاجرم هم مثل باقی شهر های کشور در دوران قبل انقلاب فعالیت هایی در خصوص مبارزه با رژیم منحوس پهلوی و دوران ستم شاهی داشته است.

برای اطلاع دقیق از اوضاع شهر و کشور در آن دوران با یکی از فعالین انقلابی جاجرم مصاحبه گرفتیم که در ادامه می خوانیم‌.

مسلم بشارتی یکی از مبارزین انقلابی شهرستان جاجرم در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری جاجرم با بیان اینکه در دوران قبل انقلاب حال و هوای شهر ما متاثر از کل کشور بود ابراز داشت:  تظاهرات مختلفی که در کشور برگزار میشد در جاجرم هم وجود داشت و با همان شور و شوق و اعتقاد و ایمانی که داشتند مخالف خود را با رژیم منحوس پهلوی اعلام می کردند.

وی با اشاره به اینکه بعضی از تظاهرات به صورت مشترک با گرمه اجرا می شد، افزود: با توجه به اینکه برای تدریس به مدارس می رفتیم تقریبا همان یکی دو ماه اولیه با اعتصاب دبیران مدارس راهنمایی و دبیرستان اعتراضات شروع شد و چند تا تظاهرات عمدتا دانش آموزی در جاجرم برگزار شد و کم کم عامه مردم هم به صف تظاهرات اضافه شدند.

مسلم بشارتی ابراز داشت: در جاجرم ساواک استقرار اداری نداشت اما پاسگاه ژاندارمری عهده دار امنیت بود و ساواک به صورت نامحسوس اوضاع را رصد می کرد. خوشبختانه در جاجرم دستگیری نداشتیم اما در تظاهرات مردم را مورد ضرب و شتم قرار می دادند.

وی با اشاره به محرومیت جاجرم در قبل از انقلاب گفت:  قبل از انقلاب یک دکتر هندی و پاکستانی داشتیم امکانات درمانی خیلی ضعیف بود و جاده ها به صورت خود ساخته بود و به هیچ وجه به این شکل نداشتیم.

فعال سیاسی قبل و بعد انقلاب با اشاره به امکانات ضعیف تحصیلی در جاجرم افزود: پایه تحصیلی تا پایان راهنمایی بود و پایه دبیرستان به صورت مستمر وجود نداشت و اغلب مدارس گلی بود.

وی افزود: با توجه به اینکه امکانات تحصیلی برای همه وجود نداشت عده کمی موفق می شدند  برای تحصیل به شهرهای اطراف بروند و خود من برای ادامه تحصیل به مشهد رفتم ولی عمدتا دانش آموزان ترک تحصیل می کردند.

رزمنده دوران دفاع مقدس گفت: اختناق و خفقانی که در آن دوران وجود داشت و در کنار آن رواج بی بند و باری به نوعی دهن کجی به دین و اعتقادات مردم بود که این کارها جزو برنامه های رژیم بود.

وی افزود: انقلاب اسلامی واقعا یک انفجار نور بود که مردم هم از درون و هم ازبیرون متحول شدند و استقلال را در پیش گرفتند و مردم و جامعه احیا شدند و حیات جدید با شاخص های انقلابی اسلامی ایجاد شد.

وی افزود: انقلاب ما مختوم به ایران ما نبوده و نیست آثار این انقلاب در کل منطقه و کل دنیا دیده می شود.

مسلم بشارتی با اشاره به راهپیمایی 22 بهمن گفت: برای قدرشناسی از زحمات فجرآفرینان و ملت شریف ایران در طول 41 سال و هم برای پاسداری از معجزه قرن بیستم و سپاس از درگاه خداوند متعال و عنایات امام زمان(عج) ایجاب می کند که برای تداوم این راه در راهپیمایی حضور پیدا کنیم تا هم نسل های سوم و چهارم انقلاب با این پدیده کم نظیر بیشتر آشنا بشوند.

انتهای پیام/

 

https://new.dana.ir/1580756
ارسال نظر
نظرات