شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 01:20 منتشر شده در مورخ: 1398/11/18 شناسه خبر: 1580284
در پی ادای شهادت علیه رئیس جمهور

ترامپ عضو ارشد شورای امنیت ملی آمریکا را اخراج می‌کند

ترامپ عضو ارشد شورای امنیت ملی آمریکا را اخراج می‌کند
رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که یک عضو بلندپایه شورای امنیت ملی آمریکا را پس از ادای شهادت علیه خود اخراج می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه اعلام کرد که سرهنگ دوم «الکساندر ویندمن» از اعضای بلندپایه شورای امنیت ملی کاخ سفید را پس از ادای شهادت علیه وی در مجلس نمایندگان آمریکا از سمتش برکنار خواهد کرد.

ترامپ در این باره به خبرنگاران گفت که از این مشاور امنیت ملی راضی نیست.

یک مقام آگاه به خبرگزاری رویترز گفت که ویندمن به سمتی جدید در وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) منصوب خواهد شد. این در حالی است که یک مقام آگاه دیگر از ابقای ویندمن در سمت کنونی خود خبر داد.

گفتنی است که در نوامبر گذشته، الکساندر ویندمن در جریان رسیدگی به پرونده استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا شهادت داد که رئیس جمهور آمریکا در گفتگوی تلفنی ماه ژوئیه با «ولادیمیر زلنسکی» رئیس جمهوری اوکراین از وی درخواستی «نابجا» کرده است که به محور اصلی تحقیقات دموکراتهای مجلس نمایندگان آمریکا علیه این رئیس جمهور جمهوریخواه تبدیل شد.

ویندمن در جریان شهادت خود خطاب به کمیته مجلس نمایندگان آمریکا گفت که در آن تماس تلفنی «نمی توانستم آنچه را که می‌شنیدم باور کنم». ترامپ از زلنسکی خواست تا هم در مورد رقیب دموکرات خود- جو بایدن- و هم تئوری توطئه ای که اوکراین، و نه روسیه، را به مداخله در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا متهم می‌کند، تحقیقات گسترده‌ای را آغاز کند.

همین امر سبب شد که دموکراتهای آمریکا با طرح دو اتهام علیه ترامپ- سوء استفاده از اختیارات ریاست جمهوری آمریکا برای کسب منافع شخصی و کارشکنی در فرآیندهای قانونی کنگره- پرونده استیضاح وی را به جریان اندازند؛ فرآیندی که در نهایت با رأی مجلس سنا به برائت ترامپ از اتهامات مطروحه چهارشنبه گذشته به پایان رسید.

منبع: مهر

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1580284
ارسال نظر
نظرات