شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 02:50 منتشر شده در مورخ: 1398/11/12 شناسه خبر: 1568330
پس از ۴۷ سال عضویت

انگلیس رسماً از اتحادیه اروپا خارج شد

انگلیس رسماً از اتحادیه اروپا خارج شد
کشور انگلیس شامگاه جمعه سی و یکم ژانویه ۲۰۲۰ به طور رسمی از اتحادیه اروپا خارج شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان داخلی بر سر تصویب نهایی طرح برگزیت، کشور انگلیس شامگاه جمعه سی و یکم ژانویه ۲۰۲۰ پس از ۴۷ سال عضویت در اتحادیه اروپا به طور رسمی از این اتحادیه خارج و بدین ترتیب، یک «دوره گذار» یازده ماهه رسماً آغاز شد.

ساعاتی پیش از خروج رسمی انگلیس از اتحادیه اروپا در ساعت یازده شب جمعه به وقت گرینویچ، پرچم رسمی این کشور در مقر اتحادیه اروپا پایین کشیده شد و همچنین از ردیف پرچم‌های متعلق به کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مقر پارلمان و شورای اروپا برداشته شد.

گفتنی است که مسیر طولانی و پرفراز و نشیب جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا سه سال و نیم پیش با رأی موافق ۵۲ درصد از شهروندان انگلیس به خروج از این اتحادیه ۲۸ عضوی آغاز شد.

سرانجام پس از عزل و نصب سه نخست وزیر (دیوید کامرون، ترزا می و بوریس جانسون)، برگزاری دو انتخابات سراسری و خروش خشم و نگرانی ملی از عدم تحقق به موقع این خواست عمومی، روز نهایی فرا رسید و انگلیس به طور رسمی از اتحادیه اروپا خارج شد.

شایان ذکر است که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا یک رویداد سیاسی قابل توجه است که در نهایت روابط لندن با این بلوک منطقه ای را دستخوش تحول می سازد. در کوتاه مدت، انگلیس برخی از مزایا و تعهدات مرتبط با عضویت در اتحادیه اروپا را همچنان حفظ می کند و شهروندان این کشور از آزادی رفت و آمد به سایر کشورهای عضو این اتحادیه برخوردار خواهند بود، هرچند که دیگر شهروند این اتحادیه به شمار نمی روند.

منبع: مهر

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1568330
ارسال نظر
نظرات