شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 17:48 منتشر شده در مورخ: 1398/11/07 شناسه خبر: 1567458
عضو کابینه دولت های نهم و دهم:

کاندیدایی که با هزینه گزاف انتخاباتی می‌آید درد مردم را نمی‌داند

کاندیدایی که با هزینه گزاف انتخاباتی می‌آید درد مردم را نمی‌داند
عضو کابینه دولت های نهم و دهم گفت: کاندیدایی که با هزینه گزاف انتخاباتی وارد مجلس شده باشد به طور قطع نمی‌تواند مدافع حقوق مردم و مستضعفین باشد؛ سؤال اساسی این است که چرا برخی برای ورود به مجلس هزینه‌های گزاف می‌کند.

محمد عباسی عضو کابینه دولت های نهم و دهم در گفت وگو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا، درباره طرح شفافیت و نظارت بر تأمین مالی فعالیت‌های انتخاباتی، اظهار کرد: مشخص نیست که این طرح به انتخابات مجلس آتی می‌رسد یا خیر اما نمایندگان طراح گفته‌اند که این طرح به انتخابات فعلی نمی‌رسد و به هرحال طرح، طرح خوب و موردنیاز جامعه است.


عباسی با بیان این‌که شورای نگهبان و نهادهای نظارتی باید هزینه تبلیغات کاندیدای انتخابات را تحت نظر داشته باشد،عنوان کرد: کاندیدایی که با هزینه گزاف انتخاباتی وارد مجلس شده باشد نمی‌تواند مدافع حقوق مردم و مستضعفین باشد؛ سؤال اساسی این است که چرا برخی برای ورود به مجلس هزینه‌های گزاف می‌کند.

هزینه‌های انتخاباتی کاندیداها باید کنترل شود


این استاد دانشگاه با انتقاد از برخی هزینه‌های گزاف در انتخابات، تصریح کرد: هزینه‌های انتخاباتی باید چارچوب قانونی داشته باشند و این‌طور نباشد که یک کاندیدا برای ورود به مجلس بتوانند هزینه‌های غیرمتعارفی داشته باشد؛ در شرایطی که کشور مشکلات جدی اقتصادی و معیشتی دارد نمی‌توان پذیرفت که برخی برای تبلیغات انتخاباتی هزینه‌های گزاف داشته باشند.


عضو کابینه دولت های نهم و دهم با بیان این موضوع که پول پاشی تبلیغاتی شایسته نظام اسلامی نیست، خاطرنشان کرد:مردم از کاندیدای انتخابات انتظار دارند سلامت تبلیغاتی را در اولویت قرار دهند و یکی از بهترین اقدامات برای رقابت سالم انتخاباتی، کنترل هزینه‌های انتخاباتی است.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1567458
ارسال نظر
نظرات